Na czym polega ubezpieczenie grupowe?

Na czym polega ubezpieczenie grupowe?

W życiu spotykają nas różne zdarzenia losowe. Wypadki zdarzają się najczęściej wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy. Zastanawiasz się, czy możesz zabezpieczyć siebie i swoich bliskich od nieszczęśliwych zdarzeń? Dowiedz się, czym jest pracownicze ubezpieczenie grupowe. Przeczytaj, co obejmuje i czy każdy może z niego skorzystać. Sprawdź, kto opłaca ubezpieczenie grupowe.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Co to jest ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenie grupowe jest to polisa przeznaczona dla grupy osób najczęściej dostępna w miejscu pracy. Takie ubezpieczenie ma wiele zalet, jest korzystne finansowo, a wiele zakładów oferuje benefity zupełnie za darmo. Z drugiej strony ubezpieczenie grupowe ma określony czas trwania. Kończy się, gdy ubezpieczony zakończy pracę w danej firmie, która udzielała ubezpieczenia.

Co zawiera ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenia grupowe najczęściej składają się z umowy podstawowej oraz umów dodatkowych, które różnią się zakresem oraz sposobem realizacji. Umowa podstawowa dotyczy bezpośrednio życia pracownika, w tym jego śmierci bez względu na przyczynę. W niektórych przypadkach można spotkać się również z ubezpieczeniem na wypadek trwałego inwalidztwa. Umowy dodatkowe to najczęściej pakiety dotyczące zdrowia, rodziny, ewentualnych wypadków czy pobytu w szpitalu.

Pakiety zdrowotne obejmują ubezpieczenie przyznawane w przypadku zawału, udaru czy zachorowania na nowotwór lub inne schorzenie, które znajduje się na liście chorób. Dodatkowo oferowane są pakiety szpitalne, których zakres obejmuje pobytu w szpitalu z powodu choroby, operacji lub wypadku.

Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 

Pakiet wypadkowy dotyczy zdarzeń związanych z nieszczęśliwymi wypadkami, w tym wypadkami komunikacyjnymi, w drodze do bądź z pracy i w czasie jej wykonywania. W pakietach znajdują się zwykle ubezpieczenia na wypadek śmierci, trwałego inwalidztwa i niezdolności do pracy, złamania lub innego uszczerbku na zdrowiu.

Pakiet rodzinny dotyczy różnych wydarzeń z życia pracownika oraz jego bliskich. Najczęściej można tam znaleźć umowy dotyczące urodzenia, zachorowania lub śmierci dziecka oraz zachorowania lub śmierci małżonka czy rodzica.

Mimo że pracownicze ubezpieczenie grupowe nie zawsze gwarantuje duże sumy, wszystkie wymienione wyżej zdarzenia związane są zarówno z obciążaniem finansowym, jak i psychicznym. Często osoby, które dotknęła tragedia, nie są w stanie skupić się na pracy i muszą skorzystać ze zwolnienie lekarskiego czy bezpłatnego urlopu. Straty takie mogą pokryć właśnie pieniądze otrzymane z polisy.

Czy każdy może skorzystać z ubezpieczenia grupowego?

Firmy oferujące ubezpieczenia grupowe zwykle określają minimalną liczbę osób, które muszą przystąpić do ubezpieczenia, nie zakładają natomiast ograniczenia, jeśli chodzi o maksymalną liczebność takiej grupy.

Ograniczenia dotyczą wieku, jednak zwykle pracownicy spełniają narzucone warunki, ponieważ oferta jest szeroka i obejmuje osoby pełnoletnie do nawet 70 roku życia. W przypadku ubezpieczenia grupowego nie jest sprawdzany stan zdrowia osoby przystępującej do ubezpieczenia, ponieważ grupa traktowana jest ogólnie.

Kto opłaca ubezpieczenie grupowe?

W zależności od konkretnej oferty ubezpieczenie pracownicze może być w całości opłacane przez pracownika lub koszty mogą być podzielone w określonych proporcjach między pracodawcą a osobą zatrudnioną. W niektórych firmach pracodawca odpowiedzialny jest w całości za opłatę ubezpieczenia i w takim przypadku po stronie pracowników leży jedynie opłacenie podatku. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas