Kiedy wziąć urlop w 2020 roku? Długie weekendy 2020

Kiedy wziąć urlop w 2020 roku? Długie weekendy 2020

Majówka, początek czerwca, połowa sierpnia… nie wiesz, kiedy zaplanować urlop? Zastanawiasz się, kiedy wypadają długie weekendy w 2020 roku? Sprawdź, ile okazji czeka do skorzystania z dłuższego odpoczynku bez konieczności brania dni wolnych. Dowiedz się, kiedy warto wziąć dodatkowy urlop, by przedłużyć sobie weekendowy relaks.   

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Kiedy są długie weekendy w 2020?

W 2020 roku mamy do dyspozycji w sumie 6 długich weekendów, z czego jeden jest już za nami, czyli ten związany z przypadającym na 6 stycznia Świętem Trzech Króli. W nadchodzących miesiącach mamy więc aż 5 okazji do skorzystania z dłuższego odpoczynku. „Najdłuższe” weekendy wypadają w czerwcu, listopadzie oraz grudniu, jednak by cieszyć się wolnym czasem w pełni, musimy w tym okresie wziąć w pracy dodatkowe dni wolne (jeden lub dwa).

Wielkanoc – 11, 12, 13 kwietnia

Najbliższa okazja na długi weekend bez konieczności brania dodatkowych dni wolnych to Święta Wielkanocne. Wielkanoc w 2020 roku wypada w połowie kwietnia, a więc świętować będziemy od Wielkiej Soboty 11.04 do Poniedziałku Wielkanocnego 13.04.

Majówka – 1, 2, 3 maja

Majówka w tym roku nas nie rozpieszcza, bo majowy weekend przedłużony jest tylko o piątek. Z drugiej strony to pierwsza okazja na ładną pogodę, więc może warto wziąć kilka dni wolnego i właśnie wtedy zaplanować pierwszy dłuższy wypoczynek, sugerują eksperci doradztwa personalnego.

Boże Ciało – 11-14 czerwca (1 dodatkowy dzień wolnego)

A może lepiej poczekać i wykorzystać pierwszą połowę czerwca na wakacje? Boże Ciało w 2020 roku wypada 11 czerwca w czwartek. Wystarczy więc zaplanować wolny piątek i możemy cieszyć się 4-dniowym relaksem.  

Święto Niepodległości – 11-15 listopada (2 dodatkowe dni wolne)

Możliwość wykorzystania najdłuższego weekendu to 11 listopada. Wówczas trzeba wziąć dodatkowe dwa dni urlopu i wtedy weekend potrwa aż 5 dni. Istnieją dwie opcje – albo zaplanować dwa dni urlopowe przed 11 listopada lub po.

Boże Narodzenie – 25, 26, 27 grudnia

Ostania szansa na zregenerowanie sił w 2020 roku to tradycyjnie Boże Narodzenie. W tym roku to okazja do 3-dniowego odpoczynku od piątku do niedzieli. Istnieje również możliwości odebrania wolnego za 26 grudnia i przedłużenia świętowania.


Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 


Co z długim weekendem sierpniowym?

Zastanawiasz się, gdzie w zestawieniu podział się długi sierpniowy weekend? Przecież lato to idealny czas na zaplanowanie wakacji! Okazuje się, że 2020 to rok, w którym kilka dni ustawowo wolnych od pracy wypada w weekend. Tak właśnie jest z 15 sierpnia, czyli Świętem Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny, które przypada w sobotę.

Co to dokładnie oznacza? Jeśli święto wypada w sobotę, nic straconego. Zgodnie z polskim prawem istnieje możliwość odebrania tego dnia w innym terminie ze względu na to, że w wielu zakładach jest to normalny dzień pracujący. A więc wolne za sobotę można wziąć np. w piątek 14.08 lub poniedziałek 17.08 i w ten sposób cieszyć się 3-dniowym weekendem.

Podobnie sytuacja wygląda z drugim dniem Świąt Bożego Narodzenia. 26 grudnia wypada właśnie w sobotę. To okazja to wzięcia wolnego w Wigilię i przedłużenia sobie świątecznego odpoczynku o jeden dzień.

Święto wypada w niedzielę? Co wtedy?

Inaczej sytuacja wygląda wtedy, gdy święto wypada w niedzielę. Wówczas nie ma możliwości odebrania wolnego. W 2020 roku weekend majowy nie będzie niestety okazją do długiego odpoczynku. Święto Konstytucji 3 Maja to niedziela, co oznacza, że majówka będzie trwała jedynie 3 dni, bo poza weekendem wolny jest tylko piątek, czyli Święto Pracy.

Nie skorzystamy również z dodatkowego czasu wolnego z okazji Święta Zmarłych. 1 listopada wypada właśnie w niedzielę.

Przeczytaj, jak wykorzystać urlop, żeby odpocząć.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas