Platformy do nauki online – zdobądź nowe umiejętności, nie wychodząc z domu

Platformy do nauki online – zdobądź nowe umiejętności, nie wychodząc z domu

Chciałbyś zdobyć nowe umiejętności? Wzbogacić swoje CV o dodatkowy język obcy lub umiejętność programowania? Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu! Platformy do nauki online to możliwość nauki z dowolnego miejsca, w którym jesteś, bez czekania na innych uczniów czy stania w korku w drodze na lekcję. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę tych najlepszych.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Udemy – ponad 185 tys. internetowych kursów wideo

Udemy to platforma do nauki online, na której znajdziesz ponad 185 tys. kursów video podporządkowanych do kilku kategorii: między innymi biznes, projektowanie, fotografia i wideo, programowanie, marketing, IT i oprogramowanie oraz rozwój osobisty. 

Platforma pozwala zarówno na uczenie się od podstaw, jak i zapełnienie luk w wiedzy. Podczas opracowywania kursów ich autorzy mają możliwość przesyłania plików audio i wideo, prezentacji, a także korzystania z interaktywnych forów dyskusyjnych. Każdy użytkownik może stworzyć własną bibliotekę, która pomoże mu w karierze i rozwoju osobistym

Aby korzystać z Udemy, nie trzeba wykupywać subskrypcji, a ceny za szkolenie zaczynają się już od 40 złotych. Przy każdym z nich widnieje ocena – możesz więc wybrać kurs, który został najlepiej oceniony przez innych uczniów. Platforma oferuje również dostęp firmowy – to ciekawe rozwiązanie, jeśli jesteś menadżerem zespołu i chciałbyś, by Twoi podopieczni zdobyli konkretną wiedzę.

Skillshare – ucz się przy pomocy komputera lub smartphona

Skillshare to aplikacja internetowa i mobilna, która udostępnia kursy wideo z takich dziedzin, jak design, fotografia, film, biznes, programowanie, muzyka czy DIY. Lekcje trwają przeważnie od kilkudziesięciu minut do ponad godziny i podzielone są na mniejsze części. Użytkownicy uczą się, oglądając stworzone przez nauczyciela filmy i wykonując określone zadania. Następnie mają możliwość podzielenia się swoimi pracami w społeczności. Istotną cechą tej platformy jest właśnie to, że przeznacza ona specjalną przestrzeń właśnie na prezentację zadań uczniów.

Czym Skillshare różni się od Udemy? Na pierwszy rzut oka obie platformy są podobne, jednak głównym wyróżnikiem tego serwisu jest to, że korzystanie z jego pełnych możliwości polega na miesięcznej subskrypcji. Tak więc nie zapłacisz w niej za każdy z kursów z osobna. Uzyskanie dostępu do zasobów wymaga rejestracji. Konto Basic jest darmowe i do niczego nie zobowiązuje. Konto Premium wymaga wnoszenia comiesięcznej opłaty, co w zamian daje pełny dostęp do przeszło tysiąca kursów oraz funkcję pobierania filmów do pamięci urządzenia i oglądania ich następnie w trybie offline.

Preply – naucz się języka z korepetytorami z całego świata

Nie od dziś wiadomo, że języki obce przydają się nie tylko w życiu codziennym, ale również w pracy. Planujesz rozwijać się zawodowo w środowisku międzynarodowym? Chciałbyś wzbogacić swoje CV o dodatkowy język obcy? Na platformie Preply możesz uczyć się m.in. angielskiego, niemieckiego czy francuskiego, ale również nietypowych języków – takich jak chorwacki czy japoński. Platforma zrzesza ponad 40 tys. nauczycieli i kursy w 50 językach.

Jak to działa? Wyszukiwarka pozwala na szukanie korepetytorów według języka, ceny czy narodowości. Pomogą one zawęzić wyniki wyszukiwania do tych korepetytorów, którzy najbardziej odpowiadają Ci pod względem ceny i potrzeb. Możesz także zaznaczyć specjalizację czy też preferowany czas nauki. Dzięki temu szybciej znajdziesz właściwego korepetytora, który odpowiada Twoim potrzebom.

Każdy korepetytor, który oferuje lekcje na Preply, ma swój grafik, za pomocą którego możesz wybrać czas lekcji, który najbardziej Ci odpowiada. Następnym krokiem jest lekcja próbna, na której możesz omówić z nauczycielem swoje potrzeby i cele i sprawdzić, czy jego metoda nauczania Ci pasuje. Jeśli lekcja próbna nie przypadła Ci do gustu, portal oferuje darmową lekcję z innym korepetytorem lub pełen zwrot kosztów. Po spotkaniu nauczyciel może podsumować lekcję, a także dodać zadanie domowe.

Sprawdź, jak wypromować firmę na lokalnym rynku >>>

Coursera – kurs online stworzony przez Uniwersytet Stanforda

Coursera to kurs online, który został stworzony przez prestiżową uczelnię – Uniwersytet Stanforda, do którego dołączyły również takie placówki, jak Columbia University, California Institute of Technology, Princeton i Yale. Platforma oferuje obecnie ponad 5400 kursów prowadzonych przez ponad 275 instytucji. Do wyboru mamy kursy w kilkunastu językach, przypisane do 11 kategorii.

Jak to działa?

Po zapisaniu się na kurs, otrzymasz sylabus, w którym znajduje się rozkład zajęć, a także szczegółowy harmonogram z rozpiską zajęć i testów. Wszystkie materiały do nauki dostępne są online. Każdą z lekcji można pobrać na dysk lub przejrzeć w przeglądarce. Przyswajanie materiału możesz dostosować do swojego kalendarza – nie ma sztywnych zasad regulujących to, kiedy i o której godzinie trzeba obejrzeć daną wideo-lekcję. Jedynie testy mają wyznaczony czas.

Uczestnictwo w lekcjach jest bezpłatne, zapłacić musimy jednak za uzyskanie zweryfikowanych certyfikatów informujących o ukończeniu zajęć. Certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę można otrzymać po zaliczeniu całego kursu i zdaniu egzaminu.

Khan Academy – darmowa nauka dla wszystkich

Khan Academy to strona, która oferuje dostęp do ogromnej ilości wiedzy całkowicie za darmo. W celu zaoferowania swoim użytkownikom wyspecjalizowanych treści współpracuje ona z takimi instytucjami, jak NASA, The Museum of Modern Art, California Academy of Sciences czy MIT. Akademia założona przez Salama Khana jest największym portalem wiedzowym dostępnym na całym świecie. Ma również swoją polską wersję.

Program nauki w Khan Academy jest tak skonstruowany, że automatycznie pokazuje uczniowi, co może zrobić dalej, albo na co powinien się zdecydować, jeżeli materiał jest dla niego za trudny. Po każdej lekcji wideo (którą można obejrzeć wielokrotnie, zatrzymać i wrócić do trudnych momentów), następują ćwiczenia i testy. Aby przejść test, trzeba odpowiedzieć poprawnie na 5-7 pytań, do każdego z nich użytkownik ma podpowiedzi i wyjaśnienia.

Khan Academy to bogaty materiał z matematyki, biologii, chemii, ale także mnóstwo interesujących wykładów z dziedziny sztuki: zajęcia o muzyce, o dziełach sztuki, muzeach. Także historia czy język angielski. Bardzo ważnym działem na tej platformie jest informatyka, w tym programowanie. Lekcje znakomicie nadają się do nauki indywidualnej, można je też traktować jako rozwijanie swoich zainteresowań, czy rzetelnego zgłębiania różnych problemów.

Przeczytaj również, które języki obce szczególnie warto przyswoić.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas