Co nowego w social mediach? Poznaj nowości, które pojawiły się w popularnych aplikacjach

Co nowego w social mediach? Poznaj nowości, które pojawiły się w popularnych aplikacjach

Media społecznościowe są obecne w życiu każdego z nas. Korzystamy z nich prywatnie i zawodowo - prowadząc profile firmowe i promując swoje usługi oraz produkty. Chcesz być na bieżąco z nowościami, które pojawiają się w popularnych aplikacjach? Sprawdź, jakie nowe funkcje pojawiły się na Instagramie, WhatsAppie i Twitterze.

Centrum inspiracji dla firm na Instagramie

Instagram uruchomił centrum inspiracji, które umożliwi przedsiębiorcom przeglądanie treści publikowanych przez firmy prowadzące podobną działalność. Użytkownicy będą mogli znaleźć wskazówki, jak ciekawie prowadzić swoje konto biznesowe, w jaki sposób angażować odbiorców i rozwijać swoją obecność w aplikacji.

Centrum jest dostępne dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają konto biznesowe. Aby z niego skorzystać, należy otworzyć Pulpit profesjonalny, znajdujący się na górze profilu i w sekcji z aktualnościami wybrać "Sprawdź jak inne firmy łączą się z klientami".

Instagram-centrum-inspiracji

Znikające zdjęcia i video na WhatsApp

Znikające materiały wizualne to opcja, która znana jest już użytkownikom Instagrama czy Snapchata. Teraz wprowadził ją również WhatsApp.

Wysyłane przez użytkowników zdjęcia i filmy, które można zobaczyć tylko raz, szyfrowane są za pomocą end-to-end. Nie widzi ich więc również WhatsApp. Zostaną one również oznaczone specjalną ikoną, która będzie oznaczać, że wiadomość zniknie, gdy zostanie obejrzana. 


Chcesz zwiększyć ruch na stronie? Zbudować zaufanie klientów? Doradzimy Ci, jak to zrobić. Sprawdź>>


Logowanie do Twittera za pomocą Apple i Google ID

Na Twitterze pojawiły się kolejne zmiany. Są one związane z kwestiami logowania do serwisu. Aplikacja wprowadziła zmianę, dzięki której użytkownicy zalogują się na swoje konto za pomocą Apple i Google ID.

Aby skorzystać z nowego sposobu logowania, trzeba zaktualizować swoją aplikację. Wówczas powinno pojawić się okienko, widoczne na zamieszczonym poniżej tweecie. Do wyboru użytkownicy będą mieli możliwość logowania za pomocą Apple i Google ID. Po ich użyciu, konto na Twitterze zostanie połączone z identyfikatorami logowania. 

Twitter

Archiwizacja wiadomości na WhatsApp

O zmianach w związku z archiwizacją wiadomości komunikator poinformował użytkowników na Twitterze. Archiwizacja wiadomości na WhatsApp jest dostępna od jakiegoś czasu, jednak do tej pory, jeśli zdecydowaliśmy się na ten krok, np. w przypadku grupy, nadal dostawaliśmy powiadomienia o wiadomościach.

Teraz powiadomienia mają zniknąć. Wiadomości zobaczymy tylko wtedy, gdy zdecydujemy się wejść w zarchiwizowaną konwersację. Tak, jak miało to miejsce wcześnie, taką grupę będzie można odblokować w dowolnym momencie. Sam fakt zablokowania nie będzie widoczny dla jej innych uczestników.

WhatsApp

Tłumaczenia w relacjach na Instagramie

Instagram wprowadził tłumaczenia w relacjach. Nowa funkcjonalność jest dostępna dla użytkowników iOS i Androida w ponad 90 językach.

Do tej pory możliwość tłumaczenia była dostępna tylko dla wpisów, komentarzy i profili. Dzięki nowej funkcji możliwe jest przetłumaczenie tekstu z relacji. W ten sposób osoby, które ją oglądają, mogą cieszyć się większą ilością treści a twórcy z całego świata bez przeszkód porozumieją się ze swoimi odbiorcami.

Podczas oglądania Stories, jeśli zostanie wykryty język obcy, w lewym górnym rogu, pod nazwą użytkownika, pojawi się przycisk "Zobacz tłumaczenie". Po jego naciśnięciu, pojawi się treść w obu wersjach językowych.Źródło: Twitter, Instagram, WhatsApp

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas