Zakładanie firmy krok po kroku

Zakładanie firmy krok po kroku

Jeżeli chcesz założyć firmę, musisz przebrnąć przez całą procedurę. Droga do własnego przedsiębiorstwa nie jest łatwa. Trzeba wypełnić wymagane dokumenty i dokonać paru ważnych wyborów – warto dokładnie zapoznać się z możliwościami. Dowiedz się, jakie kroki i w jakiej kolejności należy wykonać, aby zostać przedsiębiorcą.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Biznesplan

Zanim przystąpisz do formalności, warto jest stworzyć biznesplan, czyli plan działań, które masz zamiar zrealizować. Dowiedz się, od czego zacząć opracowanie dobrego biznesplanu. Pamiętaj, że zawsze należy przemyśleć swoje założenia i zanalizować czynniki wewnętrzne oraz zewnętrzne, które zadecydują o twoim sukcesie.

Formy prawne działalności

Musisz wybrać, która forma działalności gospodarczej będzie dla ciebie najlepsza. Najpopularniejsza jest jednoosobowa działalność gospodarcza, ale rodzaj działalności, jaką chcesz prowadzić, zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Dlatego warto zapoznać się także z innymi formami działalności gospodarczej. Sprawdź, czym charakteryzują się:

zakładanie firmy

Wybór formy opodatkowania

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z wyborem opodatkowania. Podatek PIT to podatek dochodowy od osób fizycznych. Sprawdź, czym różni się PIT na zasadach ogólnych od PITu liniowego. Podatkiem dochodowym od osób prawnych jest CIT. Przed założeniem działalności warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi podatku i dowiedzieć się, na jakich zasadach on funkcjonuje.


Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 


Rejestracja firmy

Rejestracja firmy wiąże się ze złożeniem formularza CEIDG-1 do urzędu – jeżeli myślimy o założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki cywilnej. Rejestracji w KRS podlega każdy inny rodzaj spółki. Warto sprawdzić, jakie dokumenty będą potrzebne do rejestracji poszczególnych spółek i o co warto zadbać przed rejestracją – dowiedz się, dlaczego warto założyć konto firmowe i zamówić pieczęć. W razie wątpliwości skorzystaj z usług prawnika

Dofinansowanie działalności

Zawsze warto starać się o dofinansowania. Sprawdź, jakie wsparcie może zaoferować Urząd pracy oraz jakie warunki trzeba spełnić, żeby się o nie starać. Zapoznaj się także z tym, co może zaoferować Unia Europejska oraz z innymi formami dofinansowania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas