5 pomysłów na biznes internetowy

5 pomysłów na biznes internetowy

Spędzasz czas w czterech ścianach i szukasz pomysłów, co zrobić, a przy okazji na tym zarobić? Możesz rozkręcić własny biznes bez wychodzenia z domu. Internet oferuje ogromne możliwości. Trzeba je tylko umiejętnie wykorzystać. Jesteś ekspertem w swojej dziedzinie? Jesteś kreatywny? Nie czekaj i czym prędzej zacznij działania w sieci. Przedstawiamy 5 prostych pomysłów na internetowy biznes.

1. Prowadź szkolenia online

Jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, a obecna sytuacja uniemożliwiła organizację tradycyjnych kursów i spotykanie z klientami, czym prędzej rozpocznij szkolenia online. Dziś można uczyć się bez wychodzenia z domu, a wiedza jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Obecne wydarzenia sprawiły jednak, że na rynku pojawiła się niestety rzesza osób, które tworzą kursy i szkolenia. Nie zawsze jest to oferta najwyższych lotów. Jak przebić się na tle konkurencji?

Przede wszystkim postaw na jakość i odpowiednie podejście. Klienci od razu wyczują fałsz lub odkryją brak profesjonalizmu i szybko przejdą do konkurencji. Twoje szkolenia powinny być atrakcyjne i rzetelne. Twórz ciekawe webinaria i bądź w ciągłym kontakcie ze swoimi obserwatorami na Social Mediach. Jeśli nie chcesz samodzielnie przygotowywać szkoleń, możesz nawiązać kontakt z firmami i platformami e-learningowymi, które zdalnie współpracują ze specjalistami.

2. Twórz własnego bloga

Jesteś specjalistą w danej dziedzinie, a do tego masz lekkie pióro? Spróbuj pisać bloga. Dziel się fachową wiedzą i doświadczeniem, a zyskasz grupę odbiorców i rozkręcisz własny biznes online. Gdy stworzysz szeroką społeczność, z czasem reklamodawcy będą chcieli nawiązać z tobą współpracę i reklamować swoje produkty. Jeśli potrafisz pisać i marzysz o wydaniu własnej książki, przygotuj e-booka. Pamiętaj jednak, że powstawała już masa małowartościowych treści, dlatego koniecznie postaw na rzetelne opracowanie materiału i pisz w przystępny i zachęcający sposób.  

3. Pisz dla innych, czyli spróbuj copywritingu

Lubisz pisać, ale nie chcesz tworzyć własnego bloga? Pisz dla innych. Tworzenie tekstów na zamówienie to prosty sposób na zarabianie w sieci bez wychodzenia z domu. Google nie lubi powielania treści, ceni natomiast oryginalne teksty pisane z myślą o użytkowniku. Najczęściej firmy poszukują osób, które przygotują opisy produktów do sklepu internetowych, artykuły poradnikowe na blogi firmowe czy treści na strony sprzedażowe. Jeśli język polski nie jest ci obcy, a do tego masz wprawne oko, możesz spróbować korekty i edycji tekstów. Swoją ofertę promuj na mediach społecznościowych, a wcześniej przygotuj własną stronę www z próbką tekstów. 


Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak >>


4. Prowadź profil na FB dla firm

Często spędzasz czas na Facebooku i wiesz, co w trawie piszczy? Wykorzystaj swoją wiedzę i umiejętności i pisz posty dla firm. Może to być zarówno główne zajęcie, jak i dodatkowy sposób na zarobek online. Wiele firm wciąż nie prowadzi działań w Social Mediach. Niektóre chciałyby to zrobić, ale nie wiedzą jak lub po prostu nie mają na to czasu. Wykorzystaj więc szansę.5. Otwórz sklep internetowy

A na koniec najbardziej oczywisty sposób na biznes internetowy, czyli otwarcie własnego sklepu online. Jednak w tym względzie również nie może zabraknąć ci kreatywności, a przede wszystkim zmysłu obserwatora. Śledź trendy i sprawdź, co się najlepiej sprzedaje lub znajdź niszę na w rynku. W obecnej sytuacji rośnie popyt na środki higieny i ochrony. Z drugiej strony już od dłuższego czasu zwraca się sporą uwagę na ekologię. Oto kilka pomysłów na sklep internetowy w zgodzie z obecnymi trendami:

  • Środki czystości / maseczki – powód oczywisty, czyli niedawne zdarzenia.
  • Odzież domowa – wiele osób pracuje zdalnie (nie tylko z powodu obecnej sytuacji) i z pewnością chce czuć się wygodnie, a przy tym dobrze wyglądać. Komfortowa odzież dobrej jakości może okazać się strzałem w dziesiątkę.
  • Akcesoria do domu – dużo czasu spędzamy w czterech ścianach, dlatego sprzedaż akcesoriów, dzięki którym można przeprowadzić metamorfozę mieszkania niewielkim kosztem to ciekawy pomysł na biznes.
  • Akcesoria zero waste / less waste – trend dbania o środowisko z pewnością utrzyma się jeszcze przez długi czas, dlatego możesz pomyśleć o sprzedaży wielorazowych toreb, bambusowych szczoteczek do zębów czy naturalnych kosmetyków.

 A jeśli masz zdolności manualne, możesz zająć się rękodziełem i sprzedawać swoje wyroby online. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas