Co jest potrzebne do efektywnego działania? Zarządzanie czasem

Co jest potrzebne do efektywnego działania? Zarządzanie czasem

Prawidłowe zarządzanie czasem łączy się z efektywnym działaniem. Zanim poznasz odpowiednie techniki, które służą zdobyciu umiejętności zarządzania czasem, zacznij doceniać siebie i myśleć pozytywnie. Przeczytaj, jakie myślenie jest niezbędne w efektywnym działaniu. Sprawdź, na czym polega prawo kontroli i zmień swoje podejście.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Zanim zaczniesz myśleć o planowaniu, doceń siebie

Przede wszystkim powinieneś doceniać siebie. Świadomość, że twoje życie jest ważne a każda twoja chwila cenna, powinna ci towarzyszyć każdego dnia. Pamiętaj, że ważne, abyś zrobił to, co możesz, przy pomocy tego, co masz, w miejscu, w którym się znajdujesz – myśl realnie i patrz na siebie wyrozumiałym okiem.

Zarządzanie czasem to umiejętność biznesowa – wszystkich tego typu umiejętności można się nauczyć. Grunt to wiedzieć, jak należy się do tego zabrać.

Dlaczego prawidłowe zarządzanie czasem jest ważne?

Poczucie własnej wartości wzrasta, kiedy pracujesz efektywniej. Dzięki prawidłowemu zarządzaniu czasem będziesz w stanie osiągnąć wszystko, co chcesz. Znajdziesz także chwilę na niezbędny odpoczynek. Pamiętaj, że wszystkiemu trzeba wyznaczyć swój moment. Dopiero wtedy zyskasz czas i będziesz mógł zapisać się na kursy, które podniosą twoje kompetencje czy pojechać na wakacje.

Prawo kontroli

Według prawa kontroli dobrze się czujesz ze sobą w takim stopniu, w jakim masz poczucie, że kontrolujesz swoje życie. Istnieje wewnętrzne źródło kontroli – czujesz się jak pan własnego przeznaczenia oraz zewnętrzne źródło kontroli – czujesz, że o twoim życiu decydują czynniki zewnętrzne.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>

Żeby działać trzeba mieć silne poczucie kontroli nad życiem zarówno zawodowym, jak i osobistym. Pamiętaj, że reagowanie to doraźne uleganie zewnętrznej presji. Dopiero działanie jest zorientowane na cel.

Co jest niezbędne do efektywnego działania?

W podejmowaniu działania bardzo ważne są przekonanie dotyczące samego siebie i własnych zdolności zarządzania czasem. Wierzysz, że potrafisz kontrolować własne życie? Zaczniesz kontrolować własne życie. Masz się za osobę, która świetnie zarządza czasem? Będziesz robił to, co zgodne jest z tymi przekonaniami – będzie ci to przychodziło naturalnie. Wiara w swoją sprawczość, góry przenosi – nie zapominaj o tym!

Nie dopuść do tego, aby spóźnianie się na spotkania czy wywiązywanie się z obowiązków w późniejszym niż ustalony termin stało się twoim zachowaniem automatycznym. Do efektywnego organizowania czasem i skutecznego działania potrzebne są pragnienie, zdecydowanie, determinacja oraz dyscyplina.

Wykształcenie w sobie konkretnego nawyku zarządzania czasem to podstawa. Musisz zrobić pierwszy krok i świadomie podjąć te decyzje – zmiany w życiu zachodzą tylko wtedy, gdy zadecydujemy, że chcemy coś robić inaczej niż zwykle.

Pierwszy krok jest ważny. Podjąłeś tę decyzję? Idealnie. Teraz zacznij ćwiczyć techniki, które pomogą ci się przeprogramować. Zmień swój wewnętrzny dialog. Pamiętaj, że większość twoich emocji i działań to pochodna sposobu myślenia o sobie. Powtarzaj sobie, że dobrze zarządzasz czasem – potrafisz to robić. W chwilach zwątpienia zrób sobie przerwę.

Pomocne są także wyobrażenia. Wyobraź sobie, jak powinna wyglądać produktywna osoba, która potrafi zarządzać czasem i stań się nią. Myśl o sobie jako o kimś, kto świetnie potrafi wszystko zorganizować. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas