Jak stworzyć firmową stronę www? Zlecić agencji czy zrobić samodzielnie?

Jak stworzyć firmową stronę www? Zlecić agencji czy zrobić samodzielnie?

Obecnie żadna firma nie może obejść się bez profesjonalnej strony www, która będzie jej wizytówką w internecie. Przemyślana i dobrze zoptymalizowana witryna gwarantuje dotarcie do większego grona odbiorców i zwiększenie przychodów ze sprzedaży produktów czy usług. Zastanawiasz się, jak stworzyć firmową stronę internetową? Czy zlecić jej stworzenie agencji, czy zrobić ją samodzielnie? Poznaj wady i zalety każdego z tych rozwiązań.

Samodzielne stworzenie strony. Czym są kreatory stron www?

W sieci możemy znaleźć wiele ogólnodostępnych kreatorów stron www, które zachęcają możliwością szybkiego stworzenia własnej witryny i prostotą obsługi. Czy jednak są one w stanie równać się z profesjonalną witryną stworzoną przez agencję?

Kreatory stron umożliwiają stworzenie projektu witryny krok po kroku. Nie wymagają one żadnej wiedzy programistycznej. Stronę tworzy się na zasadzie drag&drop, co przyśpiesza pracę i jest proste nawet dla początkujących. Z reguły takie rozwiązania są darmowe, jednak, aby utrzymać stworzoną stronę na serwerze należy zadeklarować się do rocznej lub miesięcznej opłaty, w ramach której otrzymujemy również adres domeny i skrzynkę mailową.

Należy jednak pamiętać, że samo stworzenie strony www to nie wszystko. Firmowa witryna powinna być zabezpieczona przed atakami hakerów i wirusów, dostosowana do urządzeń mobilnych i odpowiednio zoptymalizowana, aby wysoko wyświetlać się w wyszukiwarce Google, z której codziennie korzysta 28,1 mln internautów w Polsce. Tylko wtedy użytkownicy z chęcią zostaną na niej dłużej, niż kilka sekund i nie przejdą do konkurencji. Niestety, w ramach kreatora stron www nie otrzymujemy pewności, że witryna będzie spełniała powyższe warunki. Co więcej – niektóre kreatory z góry narzucają adres e-mail, a wybranego motywu czy szablonu nie można później edytować.

Samodzielne stworzenie strony. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Skorzystaj z kreatora stron www, jeśli:

  • nie masz dużego budżetu na stworzenie strony www, albo po prostu nie chcesz wydawać dużej ilości pieniędzy,
  • masz trochę wolnego czasu, by poznać CMS i samodzielnie zarządzać stworzoną stroną,
  • nie ma dla ciebie różnicy między gotowym projektem graficznym, a projektem stworzonym przez profesjonalną agencję,
  • chcesz nauczyć się czegoś nowego.

Stworzenie strony przez profesjonalną agencję. Jak to wygląda?

Jeśli chciałbyś, by twoja strona internetowa dla ciebie zarabiała i była pierwszym krokiem do realizacji strategii marketingowej twojej firmy, zastanów się nad współpracą z profesjonalną agencją. Jak wygląda taka współpraca? Przede wszystkim to ty decydujesz o wyglądzie twojej strony www. Masz wpływ na to, co się na niej pojawi, a czego wolałbyś uniknąć. Pamiętaj - witryna zaprojektowana od zera zdecydowanie wyróżni się spośród innych, zbudowanych na podstawie podobnych szablonów. Lepiej też wyrazi tożsamość twojej marki i przyciągnie klientów.

Agencje, które zajmują się tworzeniem stron www, dbają o to, aby witryna była zbudowana zgodnie z najnowszymi trendami, stabilna i przyjazna dla odwiedzającego ją użytkownika. Taka strona www jest też odpowiednio zoptymalizowana - przystosowana jest do urządzeń mobilnych i zbudowana w oparciu o SEO, dzięki czemu ma większą szansę wyświetlić się wyżej w wynikach wyszukiwania Google. Profesjonalna agencja zapewnia również utrzymanie domeny i serwera, dzięki czemu nie musisz pamiętać o dokonywaniu opłat. Strona jest też zabezpieczona przed atakami hakerów i wirusami.

Zaletą takiego rozwiązania jest również indywidualny opiekun strony, który za ciebie będzie wprowadzał zmiany w witrynie. Jeśli będziesz chciał zmienić wygląd witryny lub dodać jakiś element, nie będzie z tym problemu. Do stworzonej strony otrzymasz również firmowy adres e-mail.

Zlecenie stworzenia strony www agencji. Kiedy się na nie zdecydować?

Skorzystaj z pomocy agencji, jeśli:

  • potrzebujesz zaawansowanej strony www, która będzie posiadać funkcje, których nie możesz dodać w kreatorze stron,
  • chcesz, by twoja strona internetowa wyróżniała się pośród stron konkurencyjnych firm,
  • chcesz poświęcić swój czas prowadzeniu biznesu i nie przejmować się samodzielnym prowadzeniem strony,
  • większy budżet nie jest dla ciebie kłopotem.

Strona internetowa wraz z obsługą. Zobacz szczegóły.>>


Podsumowanie. Jakie rozwiązanie jest najlepsze dla twojej firmy?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musisz zastanowić się, po co jest ci potrzebna firmowa strona www. Jeśli chcesz, by była ona jedynie wizytówką, na którą od czasu do czasu będziesz mógł odesłać klientów lub dopiero zaczynasz budować swoją markę osobistą i masz dużo wolnego czasu - wykorzystanie kreatora stron może nie być złym pomysłem. Jednak jeśli chcesz, by twoja strona www wyświetlała się wysoko w Google i przyciągała nowych klientów, którzy kupią twoje produkty lub usługi, korzystniejsze będzie zlecenie wykonania strony agencji. Powierzenie opieki nad witryną firmie zewnętrznej to wygoda i pewność, że nad twoją internetową wizytówką czuwa ktoś, kto zna się na swojej pracy i odciąży cię w kwestiach technicznych. Wiąże się to oczywiście z niemałym wydatkiem, jednak w perspektywie czasu może się okazać, że raz profesjonalnie wykonana strona www będzie tańsza, niż opłata za kilka gorszych witryn stworzonych w kreatorze. Wydatek, który poniesiesz w związku ze zleceniem wykonania strony, szybko też zwróci się, jeśli klienci zaczną ją odwiedzać a twoja sprzedaż wzrośnie.

Pamiętaj, twoja strona www będzie bazą wszystkich działań marketingowych, które później zaplanujesz w związku z promocją własnego biznesu. Będzie to też pierwsze miejsce, do którego trafią użytkownicy, którzy będą chcieli dowiedzieć się o twojej firmie nieco więcej. A chyba chcesz zrobić dobre wrażenie?

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas