Bitcoin – wszystko, co warto wiedzieć o tej walucie

Bitcoin – wszystko, co warto wiedzieć o tej walucie

Bitcoin to pojęcie, które nie jest jeszcze wszystkim znane. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym dokładnie jest Bitcoin i jakie korzyści może przynieść jego używanie. Jesteś przedsiębiorcą? Sprawdź, jak możesz wykorzystać walutę. Sprawdź, jak kupić Bitocoiny i zacząć na nich zarabiać. Poznaj wady i zalety transakcji w tej walucie i poszerz swoją wiedzę.

Strony www Strony www

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin jest to nowoczesna waluta internetowa, która jest niezależna od instytucji finansowych czy rządów. Jest walutą, do której dostęp możliwy jest jedynie przez internet, i którą można przekazać bez angażowania banków czy pośredników.

To waluta, do której każdy ma dostęp, jednak wszystkie zmiany wymagają zatwierdzenia przez konkretną ilość użytkowników, więc uznawana jest za bezpieczną. Dodatkowo warto wiedzieć, że ilość Bitcoinów jest kontrolowana, dlatego nie dotyczy jej inflacja.  

Jak kupić Bitcoiny?

Jest kilka możliwości zakupu Bitcoinów. Możesz zakupić je w kantorze lub na giełdzie. Zakup w kantorze jest bardziej anonimowy, nabycie na giełdzie wymaga wcześniejszej rejestracji, jednak plusem są przede wszystkim niższe ceny.

By rozpocząć handel na giełdzie Bitcoin, niezbędne będzie wykonanie kilku prostych kroków. Najpierw musisz założyć konto, dokonać weryfikacji, a następnie doładować konto i zakupić Bitcoiny. Możesz założyć również konto firmowe i podać dane swojego przedsiębiorstwa. Konto można doładować takimi walutami, jak PLN, euro i dolary. Następnie za posiadane złotówki lub inne pieniądze możesz przejść do zakupu Bitcoinów.

Jak zacząć zarabiać?

Walutę mogą wykorzystać przedsiębiorcy sprzedający towary czy usługi. Po Bitcoiny warto sięgnąć w branży e-commerce. Właściciele sklepów internetowych mogą wykorzystać walutę do przeprowadzania transakcji za zakupy. Niezbędny krok to założenie darmowego portfela Bitcoin oraz umieszczenie na stronie modułu mikropłatności.

Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 

Jakie są zalety waluty?

Do niewątpliwych plusów waluty należy wygoda użytkowania. Przetwarzanie nie wymaga udziału żadnych pośredników, a więc nie generuje dodatkowych kosztów i czasu. Przelewane Bitcoiny niemal natychmiast trafiają na konto, nie ma tu znaczenia, na jaką odległość są wysyłane. Posługiwanie się walutą nie niesie ryzyka, specjaliści wskazują na większe bezpieczeństwo transakcji niż w przypadku tradycyjnej bankowości.

Zwolennicy wskazują na anonimowość transakcji z wykorzystaniem Bitocoinów. Jest to szczególnie istotne dla osób, które w dzisiejszych czasach obawiają się nieustannego kontrolowania i łamania prywatności przez instytucje rządowe.

Dodatkowym atutem waluty jest to, że nie dotyczy jej inflacja. Dzięki odgórnie narzuconemu limitowi 21 milionów, przekroczenie bariery w perspektywie lat jest na razie nieosiągalne. „Dodrukowanie” też nie jest możliwie, co zdarza się w przypadku zwykłych pieniędzy.  

Jakie są wady?

A czy Bitociny mają jakieś minusy? Niestety mimo wielu pochlebnych opinii i skupianiu się na mocnych stronach, specjaliści często zapominają o wadach. Z jednej strony brak pośredników jest plusem, z drugiej oznacza to, że transakcje nie są w żaden sposób kontrolowane przez instytucje finansowe, co może pociągać za sobą pewne konsekwencje.

Niektórzy obawiają się, że w perspektywie czasu wartość waluty stanie się niepewna. Nagłe skoki w górę na wykresie Bitcoin powodowane początkowym entuzjazmem skutkują później spadkiem w dół. Brak kontroli czy anonimowość mogą sprzyjać również pojawieniu się przestępczości. Niestety wiele nielegalnych biznesów na tym korzysta. Kolejna sprawa to stosunek władz do tego typu walut. W Chinach rząd planuje wprowadzić zakaz działalności serwisów przeznaczonych do wymiany kryptowalut. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas