Jak wybrać ubezpieczenie grupowe dla pracowników?

Jak wybrać ubezpieczenie grupowe dla pracowników?

Dziś wiele firm zapewnia swoim pracownikom benefity. Jesteś pracodawcą i chcesz zainteresować swoją ofertą przyszłych pracowników? Pomyśl o tym, by zapewnić im możliwość skorzystania z pracowniczego ubezpieczenia grupowego. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, szukając dobrego ubezpieczenia dla pracowników. Przeczytaj, jakie korzyści dla twojej firmy niesie takie rozwiązanie.

Strony www Strony www

Dlaczego warto zapewnić ubezpieczenie grupowe dla pracowników?

By zachęcić i pozyskać dobrych pracowników, wiele firm oferuje dziś różnego rodzaju benefity. Jednym z nich jest grupowe ubezpieczenie, które zapewnia ochronę przez całą dobę w razie nieszczęśliwego zdarzenia losowego. Ochrona trwa od momentu podpisania umowy do rozwiązania stosunku pracy. Możliwość skorzystania z tego typu dodatku jest dziś bardzo ważna i firmy, które mają taką ofertę w pakiecie, są lepiej postrzegane w oczach osób zainteresowanych zatrudnieniem w danym miejscu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pracownicze ubezpieczenie grupowe?

Po pierwsze należy wziąć pod uwagę zakres ubezpieczenia. W tym celu pracodawca powinien przeanalizować sytuację zatrudnionych w firmie osób. Czy zatrudnia raczej młodą załogę czy starszą, czy kadra pod względem wieku jest zróżnicowana. Czy pracownicy mają dzieci, które również chcieliby ubezpieczyć. Czy wśród pracowników są zatrudnione kobiety, które mogą spodziewać się dziecka. Wtedy niezbędne są odpowiednie usługi medyczne.

Pracodawca powinien zwrócić uwagę na ryzyko, jakie niosą zadania, które na co dzień wypełniają pracownicy firmy. Jeśli firma stawia przede wszystkim na pracę biurową, niezbędna będzie profilaktyka okulistyczna, która jest szczególnie istotna dla osób mających codzienny kontakt z komputerem. W przypadku fabryk lub zakładów pracownicy mogą być narażeni na częstsze wypadki związane z obsługą maszyn albo kontaktem z niebezpiecznymi substancjami. Ryzyko nagłego wypadku zwiększa się również w firmach transportowych.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>

Należy pamiętać, że wypadki w pracy mogą być zarówno śmiertelne, jak i mogą być przyczyną czasowej lub trwałej niezdolności do pracy. Tego typu zdarzenia mogą wiązać się z długim pobytem w szpitalu oraz koniecznością kosztownej rehabilitacji. Wybrana polisa grupowa powinna uwzględniać tego typu okoliczności.

A więc pracodawca powinien sprawdzić zakres oferty, im szersza, tym lepsza, a także wysokość składki. Oczywiście im będzie niższa, tym będzie korzystniejsza dla pracowników,  jednak nie warto kierować się wyłącznie ceną. Stosunek wysokości składki powinien być adekwatny do zakresu usług, dlatego warto porównać kilka ofert.

Ubezpieczenie grupowe – jakie są zyski dla pracodawcy i pracownika?

Zyskiem dla pracodawcy w przypadku ubezpieczenia grupowego jest, tak jak już wcześniej wspomniano, lepszy PR. Taka firma jest uznawana za odpowiedzialną. Potencjalni kandydaci często zwracają uwagę na benefity, jakie zapewniają im pracodawcy dostępni na rynku. Najkorzystniejsze dla pracownika jest opłacanie całej składki przez pracodawcę, jednak nie zawsze tak jest, część może być potrącana z pensji zatrudnionej osoby.

Ubezpieczenie grupowe zawsze będzie bardziej atrakcyjne cenowo dla pracownika niż wykupienie przez niego ubezpieczenia indywidualnego, dlatego pracodawcy powinni postarać się o zapewnienie takiej dodatkowej opcji swojej kadrze. Poza tym to wygodne rozwiązanie, ubezpieczenie można załatwić od razu, podejmując nową pracę.

Przeczytaj, jakie są wady i zalety ubezpieczenia grupowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas