Ubezpieczenie turystyczne. Jaką polisę wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne. Jaką polisę wybrać?

Wybierając się w podróż, musisz nie tylko zaplanować, dokąd pojedziesz i gdzie będziesz nocować. Ważną rzeczą, o której musisz pamiętać przed wakacjami, jest ubezpieczenie turystyczne. Zastanawiasz się, co powinna zawierać taka polisa? Jakie elementy są niezbędne, a z czego można zrezygnować? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia i jak dopasować polisę do własnych potrzeb.

Strony www Strony www

Po co nam ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne chroni nas podczas podróży – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zapewnia pokrycie kosztów leczenia, chroni w razie nieszczęśliwego wypadku. Leczenie za granicą, skradziony  bagaż czy opóźniony samolot mogą narazić nas na niemałe koszty. Jeśli nie chcemy być narażeni na spory wydatek, warto zainwestować w polisę, którą, w zależności od potrzeb, można rozbudować o dodatkowe elementy.

To również dobre rozwiązanie dla osób wyjeżdżających do pracy za granicę. Polisa dla pracowników funkcjonuje w dwóch zakresach – dla pracowników fizycznych praz pracowników umysłowych.

Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy?

Koszty leczenia

Najważniejszym aspektem w przypadku ubezpieczenia są koszty leczenia i to na nie powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. W razie zachorowania podczas podróży będziemy musieli bowiem pokryć wydatki na wizyty lekarskie, leki czy transport sanitarny – a są to niemałe pieniądze. Na terenie Europy częściowo bezpłatną pomoc medyczną zapewnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. 

Minimalną sumą gwarantowaną, którą powinniśmy zawrzeć w ubezpieczeniu jest 20 000 euro. Jeśli podróżujemy poza Europę, powinniśmy zwiększyć ją do około 60 000 euro. Wyjeżdżasz do USA, Kanady lub Australii? Dobrym pomysłem będzie wykupienie ubezpieczenia bez sumy gwarantowanej, które gwarantuje nam opłacenie wszystkich kosztów leczenia bez żadnego limitu.

NNW i OC

Każde ubezpieczenie, oprócz pokrycia kosztów leczenia, gwarantuje nam również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW. Dzięki temu w razie zdarzenia, w trakcie którego poniesiemy trwały uszczerbek na zdrowiu (złamiemy rękę, nogę) otrzymamy odszkodowanie. Jest ono wypłacane jako procent z sumy gwarantowanej (do wyboru są zarówno małe sumy – 5000 zł, jak i kwoty sięgające 100 000 euro). 

Naszą uwagę powinno przykuć również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które zapewnia ochronę…naszemu portfelowi. Jest ono przydatne, gdy nieumyślnie spowodujemy wypadek lub uszkodzimy mienie osoby trzeciej. Wówczas odszkodowanie za poniesione szkody zapłaci za nas ubezpieczyciel, a my nie będziemy musieli martwić się kosztami.

Rozszerzenie ubezpieczenia

Oprócz standardowych elementów, w zależności od potrzeb, zakres ochrony ubezpieczeniowej możemy rozbudować o różne dodatki. Dobrym pomysłem będzie na przykład wykupienie ochrony bagażu w razie jego zniszczenia, zgubienia czy kradzieży. Jeśli planujemy podróż samolotem, możemy również ubezpieczyć się od opóźnienia bagażu zagubionego przez linie lotnicze lub opóźnienia lotu.

Przydatnym rozwiązaniem jest także Auto Assistance, czyli krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu w podróży zapewniające m.in. holowanie czy pomoc w przypadku awarii. Sportowcy mogą również zabezpieczyć swój sprzęt sportowy, a także wykupić OC sportowe. Jeśli uprawiasz sporty ekstremalne, konieczne jest rozszerzenie polisy o dodatek zawierający uprawianie sportów podwyższonego ryzyka oraz ekstremalnych.

OWU

OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia, mają za zadanie ustalić przedmiot i zakres ubezpieczenia oraz czas trwania odpowiedzialności ubezpieczyciela. Wskazują również prawa i obowiązki stron umowy ubezpieczeniowej, sposób ustalania wysokości szkody i zasady wypłaty odszkodowań. Z OWU warto zapoznać się jeszcze przed zakupem polisy. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy i unikniemy sytuacji, w których ubezpieczyciel odmawia wzięcia odpowiedzialności.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Cena polisy turystycznej może wynosić już kilka złotych dziennie. Ochronę na czas podróży zagranicznej wykupimy nawet za 2,60 zł, a krajowej - 1,10 zł. Na dokładną wysokość składki wpływają takie aspekty jak wysokość sum ubezpieczenia, dodatkowe roszczenia, choroby przewlekłe ubezpieczonego czy ilość dni i osób podlegających polisie. Duże znaczenie ma również kraj wyjazdu, charakter podróży itp. Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń turystycznych, która pomoże nam w znalezieniu najlepszego ubezpieczenia podróżnego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas