Jakie książki biznesowe warto przeczytać?

Jakie książki biznesowe warto przeczytać?

Jesteś właścicielem firmy lub dopiero myślisz nad założeniem własnej działalności? W naszym artykule przedstawiamy książki biznesowe, które opłaca się znać. Poznaj najlepsze publikacje o biznesie i zainspiruj się do działania. Oto 7 pozycji, które każdy przedsiębiorca powinien mieć na swojej półce. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu i polecanych lektur.

Strony www Strony www

Eric Ries "Metoda Lean Startup", Helion

Eric Ries zrewolucjonizował swoją metodą zakładanie biznesu. Dzięki niej sukces jest gwarantowany. Poradnik pomaga w opracowaniu biznesplanu. Dowiesz się także, jak założyć startup. Jak nim kierować? Naucz się systematycznego oceniania i interpretowania sygnałów z rynku! W celu przeczytania tej pozycji odwiedź pobliską księgarnię.

Daniel Kahneman "Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym", Media Rodzina

Daniel Kahneman to wybitny psycholog i laureat Nagrody Nobla. W swojej książce szczegółowo opisuje procesy myślowe, jakie rozgrywają się w mózgu człowieka. Co sprawia, że myślimy? Z tej pozycji dowiesz się, jakie są różnice między szybkim a wolnym myśleniem oraz poznasz ich wady oraz zalety. Czy wpływa to na działania biznesowe? Sprawdź tę książkę o biznesie!

Spencer Johnson, dr Ken Blanchard, „Nowy jednominutowy menedżer”, wydawnictwo MT Biznes

Szukasz najlepszej książki o biznesie? Jedną z nich z pewnością jest powyższa pozycja! Szczególnie że pomogła wielu ludziom osiągnąć sukces: w życiu zawodowym i osobistym. W pozycji omówione zostały w czytelny sposób istotne elementy zarządzania ludźmi. Jak nagradzać, karać czy inspirować pracowników? Książka ta jest rekomendowana na wielu szkoleniach w zakresie zarządzania ludźmi czy przywództwa.

Daymond John „Siła przedsiębiorczości, siła upadku”, OSM Consult

Dopiero zaczynasz karierę w biznesie? Skorzystaj z pomocy uznanych trenerów! Daymond John w swojej książce pokazuje, jak rozwijać biznes i odnieść sukces przy równocześnie ograniczonym budżecie na początku drogi biznesowej. Warto poznać wskazówki i porady autora, który przedstawia, jak można się stać popularną marką i jak używać siły przedsiębiorczości oraz upadku.

Marcus Buckingham, Curt Coffman „Po pierwsze: złam wszelkie zasady. Co najwięksi menedżerowie na świecie robią inaczej”

Badania przeprowadzone w ciągu 25 lat przez Instytut Gallupa dowiodły, że wybitni pracownicy potrzebują wielkich menedżerów. Pozycja ta z pewnością należy do najlepszych książek biznesowych. Po jej przeczytaniu dowiesz się, jak zarządzać zespołem oraz:

  • jak mierzyć ludzki kapitał,

  • jakie role odgrywają menedżerowie,

  • w jaki sposób dobierać talenty do zespołów,

  • jak przydzielać zadania,

  • jak prowadzić rozmowy kwalifikacyjne,

  • i wiele innych.

Poza wynikami badań można zapoznać się również z narzędziami umożliwiającymi zarządzanie zasobami ludzkimi.

Timothy Ferriss, "4-godzinny tydzień pracy", wydawnictwo MT Biznes

To książka o biznesie, która wpłynęła na dotychczasowe poglądy na temat rynku pracy. Chociaż omówione techniki mogą się wydać staroświeckie, to jednak koncepcja autora wciąż jest warta sprawdzenia. Dobrze jest się zainspirować. W książce znajdziesz informacje, jakie kroki należy wykonać, aby:

  • doskonalić siebie,

  • poszerzyć wiedzę,

  • poprawić pewność siebie.

Co ciekawe, autor został w 2007 roku uznany za jednego z najbardziej inspirujących biznesmenów. Był doradcą m.in. Twittera, Facebooka czy Ubera. Stworzył 6 poradników. 4 są przetłumaczone na język polski.

Yuval Noah Harari, 21 lekcji na XXI wiek, Wydawnictwo Literackie

Chcesz się dowiedzieć, skąd się biorą fałszywe wiadomości? Czy sztuczna inteligencja to coś, czego powinniśmy się bać? Dlaczego wybory wygrywają ludzie o dyskusyjnej reputacji? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tej książce.

Sprawdź, jak zacząć swoją działalność.

Autor pozycji przedstawia 21 wyzwań, jakie stoją przed współczesnym człowiekiem. Warto wiedzieć, że jest izraelskim historykiem. Chociaż jego książka nie jest przykładowym poradnikiem dla przedsiębiorców, warto ją przeczytać, gdyż rozszerza ona horyzonty.

Którą z książek przeczytasz jako pierwszą?

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas