Program MultiSport jako motywacja dla pracownika. Czy warto wprowadzić go w swojej firmie?

Program MultiSport jako motywacja dla pracownika. Czy warto wprowadzić go w swojej firmie?

Nie od dziś wiemy, że nasz tryb życia przekłada się na to, jak pracujemy. Zdrowy i wypoczęty pracownik jest wydajniejszy, bardziej kreatywny i łatwiej koncentruje się na zadaniach. Karty MultiSport są obecne w systemach motywacyjnych coraz większej ilości korporacji. Czy mogą one skutecznie zmotywować pracownika? Sprawdź, dlaczego warto się nimi zainteresować.

Strony www Strony www

Sport pomaga w pracy zawodowej

To, jaki tryb życia prowadzimy, przekłada się na to, w jaki sposób pracujemy. Zdrowy i wypoczęty pracownik jest wydajniejszy, bardziej kreatywny i łatwiej koncentruje się na powierzonych mu zadaniach. Aktywność fizyczna pozwala zredukować stres i napięcie, które pojawia się w pracy, dlatego osoby, które regularnie ćwiczą są w lepszej formie psychicznej i rzadziej występuje u nich wypalenie zawodowe. W efekcie polepsza się również jakość ich pracy, która jest wykonywana szybko i dokładnie.

Motywacja do regularnego ruchu jest szczególnie ważna w przypadku osób mających pracę siedzącą, a więc wszystkich pracowników większych korporacji. Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej negatywnie wpływa na nasz organizm - może powodować choroby serca bądź zaburzenia funkcjonowania trzustki. Praca biurowa sprzyja też pogłębianiu złych nawyków, dlatego bardzo ważne jest wprowadzenie do swojego życia aktywności fizycznej. Badania dowiodły, że pracując przez 8 godzin, powinniśmy poświęcić na ruch przynajmniej 1 godzinę.


Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>


Jak działa MultiSport?

MultiSport to program sportowo-rekreacyjny kierowany do pracodawców, którego ideą jest umożliwienie i zachęcenie pracowników do aktywnego spędzania czasu wolnego po pracy. Na stronie internetowej systemu możemy przeczytać, że obecnie uczestnicy programu mogą korzystać z kilku tysięcy obiektów sportowych i rekreacyjnych, zlokalizowanych w 650 miastach w Polsce.

Karta MultiSport przypomina standardową kartę płatniczą. Działa ona od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego, w którym została opłacona. Aby z niej skorzystać, należy wybrać usługę spośród dostępnej w serwisie listy obiektów sportowych (siłowni, klubów fitness, szkół tańca) i sprawdzić regulamin. Warto pamiętać, że niektóre obiekty mogą nie oddawać wszystkich usług użytkownikom karty. Aby skorzystać z bezpłatnych zajęć, trzeba na miejscu pokazać kartę wraz z dowodem tożsamości.

Benefit Systems oferuje trzy rodzaje kart Multisport:

  • MultiSport Plus – która umożliwia kilkukrotne korzystanie z usług tego samego dnia,
  • MultiSport Classic – zapewniająca jednorazowe wejście do obiektu każdego dnia,
  • MultiSport Active - uprawniająca do korzystania z obiektów sportowych zgodnie z liczbą zapisanych w umowie wejść. 

Finansowanie programu zależy od możliwości firmy. Karta może zostać opłacona ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, ze środków obrotowych firmy lub środków pracownika. Pracodawca może w całości pokryć jej koszt lub zaoferować ją pracownikom z partycypacją kosztów ponoszonych w stosunku 50/50.

Karta MultiSport – korzyści

Jakie korzyści daje firmie zapewnienie pracownikom dostępu do karty MultiSport? Przede wszystkim, korporacje, które przystępują do programu Benefit Systems są odbierane jako te, które troszczą się o zdrowie i kondycję psychiczną swoich pracowników.

Posiadanie karnetu przyczynia się również do wzrostu lojalności wobec pracodawcy i motywuje pracownika do pracy. Dzięki temu firma może uniknąć problemów z wysoką rotacją pracowniczą.

Co ważne, obecnie karty MultiSport stały się niejako obowiązkowym elementem czynników motywujących, dlatego warto poważnie się zastanowić nad ich wprowadzeniem. Zanim jednak to zrobisz, zapoznaj się z ofertą Benefit Systems. Zastanów się, jakie koszty poniesiesz w związku z uczestnictwem firmy w programie, zobacz również, jakie obiekty sportowe przystąpiły do programu Benefit System w miejscowości, w której znajduje się twoja siedziba bądź w jej pobliżu. Na koniec porozmawiaj z pracownikami i dowiedz się, czy chętnie korzystaliby z tego typu systemu motywacyjnego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas