Jak zorganizować piknik dla pracowników?

Jak zorganizować piknik dla pracowników?

Integracja wśród pracowników jest bardzo ważna. Dobra atmosfera w pracy sprzyja rozwojowi i efektywności. Jest multum wydarzeń, które można zorganizować w ramach integracji – piknik jest jednym z nich. Przeczytaj, jakie miejsce będzie idealne na pracowniczy piknik. Sprawdź, jakie atrakcje będą pożądane i jak w świetle prawa traktuje się tego typu imprezy.

Jak wybrać miejsce na piknik?

Wybór miejsca na piknik to kluczowa sprawa. Trzeba przemyśleć kilka ważnych kwestii. Do spotkania możemy wykorzystać teren firmy. Możemy także wybrać ciekawe miejsce oddalone od budynku, w którym wykonywana jest praca. Wszystko zależy od podejścia i od budżetu. Miejsce musi pozwolić na pełną realizację naszego programu.

Ważne, aby upewnić się, że na danym terenie jest dostęp do prądu i wody. Organizacja eventu firmowego powinna być dopięta na ostatni guzik. Musimy mieć pewność, że każdą zaplanowaną atrakcję będziemy mogli wcielić w życie. Ważne, aby pracownicy wynieśli z pikniku miłe wspomnienia – w końcu po to robi się takie imprezy. Zatem do organizacji należy podejść bardzo poważnie. Zaproszenie na piknik pracowniczy powinien dostać każdy zatrudniony.

Jakie atrakcje zorganizować pracownikom?

Dobry pomysł na imprezę integracyjną to podstawa. Atrakcji powinno być dużo. Nikt nie może narzekać na nudę. Szczególnie że piknik pracowniczy jest wydarzeniem, na które zatrudnieni w firmie przychodzą z całą rodziną. Ciekawie musi być dla dorosłych, ciekawie musi być także dla dzieci. Warto zadbać o rodziną atmosferę – sprawdź, jakie eventy można zorganizować dla dzieci pracowników. Tego typu imprezy to promocja dobrego wizerunku pracodawcy.

Konkursy, balony, dobra muzyka, animatorzy zabaw to nieodłączne elementy udanego pikniku pracowniczego. Nie można zapominać również o smacznym jedzeniu. Piknik kojarzy się przede wszystkim z jedzeniem.

Grill jest obowiązkowym punktem. Na pikniku powinny się także znaleźć zarówno ciepłe, jak i zimne napoje. Warto zainwestować w lody i watę cukrową. Dbajmy także o porządek – kosze na śmieci powinny to kwestia, która nie powinna zostać pominięta. Miejsca siedzące pozwolą na odpoczynek. Pikniki najczęściej organizujemy latem. Siedzenie na pełnym słońcu nie jest komfortowe. Dlatego też ławy powinny się znaleźć w cieniu.

Warto zatrudnić odpowiedniego organizatora pikniku, który zadba zarówno o atrakcje, jak i o bezpieczeństwo bawiących się.

Spotkania na świeżym powietrzu to dobra alternatywa dla różnego rodzaju bankietów. Atmosfera na tego typu wydarzeniach jest luźniejsza, co sprzyja odpoczynkowi i poprawie relacji. Odkładamy wtedy na bok garnitury i wszyscy czujemy się swobodnie. Może się bawić.

Jeżeli pogoda nie sprzyja, zawsze można zorganizować piknik pod dachem. Jest to mniej popularne rozwiązanie, ale dzięki niemu nie musimy się przejmować pogodą. Mamy większą kontrolę nad sytuacją. Wszystko zależy od okoliczności i miesiąca, jaki wybieramy na imprezę.

Jak wygląda procedura?

Jeżeli chcesz zorganizować duży piknik dla dużej ilości pracowników, pewnie przemknęła ci myśl, że piknik można traktować w kategorii imprezy masowej, co komplikowałoby znacznie sprawę i wymagało innego podejścia.

Otóż nie. Tego typu impreza nie jest imprezą masową. Regulują to przepisy, które imprezy pracodawców dla pracowników w obiektach, które są do tego przystosowane, wyłączają z tej definicji. Zgoda na wynajem terenu jest wtedy wystarczająca. Skomplikowane formalności nas omijają. 

Podziel się