5 rad, jak wykorzystać potęgę podświadomości i osiągnąć sukces?

5 rad, jak wykorzystać potęgę podświadomości i osiągnąć sukces?

Czy wiesz, że możesz kształtować swoją rzeczywistość i mieć wpływ na swoje życie? Naucz się korzystać z możliwości, jakie daje ci twój umysł. Z jednej strony istnieje sfera świadoma, którą kontroluje rozum, z drugiej – sfera podświadoma niedostępna wszelkim prawom logiki. Dowiedz się, czym jest świadomość i podświadomość oraz poznaj siłę autosugestii. Odkryj 5 wskazówek, jak osiągnąć sukces.

Strony www Strony www

Jak działa umysł? Świadomość i podświadomość

Działanie umysłu opiera się na dwóch zależnych od siebie procesach. Myślenie jest procesem świadomym. Gdy myślisz, dokonujesz konkretnych wyborów i podejmujesz decyzje. Świadomie wybierasz miejsce zamieszkania czy życiowego partnera. Świadomość często nazywana jest „umysłem obiektywnym”, dlatego że odbiera informacje od pięciu zmysłów. Głównym zadaniem obiektywnego umysłu jest logiczne myślenie.

Z drugiej strony w twojej podświadomości odbywają się procesy, na które nie masz wpływu. W odróżnieniu od świadomości podświadomość nie ulega logice i „przyjmuje” każdą twoją myśl, bez względu na to, czy jest słuszna czy nie, dobra czy zła. Podświadomość określana jest „umysłem subiektywnym”, nie jest zależna od zmysłów, a świat postrzega bezpośrednio, wykorzystując intuicję.

Można powiedzieć, że podświadomość bezrefleksyjnie odbiera wrażenia, jakie przekazuje jej świadomość. Okazuje się, że na podświadomość może wpłynąć siła autosugestii, więc warto to wykorzystać. Autosugestia polega na wpływaniu na siebie poprzez celowe myślenie i określone wyobrażenia. Poniżej poznaj 5 cennych wskazówek, z których korzystają specjaliści od szkoleń.

1. Naucz się pozytywnie myśleć

W zależności od tego, czy będziesz myśleć pozytywnie czy negatywnie, podobnie będzie reagowała twoja podświadomość. Daje to większą kontrolę, jeśli zaczniesz świadomie kierować swoimi myślami. Bardzo ważne jest twoje nastawienie. Gdy myślisz, że wszystko się uda, przyciągasz inne dobre doświadczenia oraz osoby, które patrzą na świat optymistycznie. W ten sposób możesz kształtować rzeczywistość i odpychać złe myśli i zdarzenia.

2. Działaj tu i teraz

Bardzo ważne jest zastępowanie negatywnych słów i myśli tymi pozytywnymi, jednak równie istotne jest porzucenie tak zwanego „gdybania”. Zapomnij o złych doświadczeniach z przeszłości i myśleniu, że gdybyś coś zrobił, wszystko potoczyłoby się inaczej. Nie tłumacz się i nie odkładaj planów na później. Posługuj się czasem teraźniejszym i zacznij działać. Podkreślaj pozytywne strony i sukcesy. Z pewnością doda ci to energii.

3. Nie ulegaj wpływom innych osób

Przy pomocy sugestii można wpływać na inne osoby, co od lat było i jest wykorzystywane przez władzę czy religię. Taka moc może być dobrym narzędziem, ale tylko wtedy, gdy używana jest do osiągnięcia pozytywnych celów. Są osoby, które w dzieciństwie spotykają się z krytyką, wmawia im się, że nie dadzą rady. Jeśli wciąż słyszysz takie zdania od innych w szkole czy pracy, wykorzystaj siłę autosugestii i spróbuj odciąć się od negatywnych myśli innych osób. 

Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 

4. Nie krytykuj siebie i innych

Krytyka innych boli, ale czy ty także nie krytykujesz siebie? Zastanów się, jak myślisz o sobie. Czy postrzegasz siebie pozytywnie i dobrze się czujesz, czy na odwrót – nie lubisz siebie i się dołujesz? Zmień postrzeganie świata i uwierz w swoje możliwości. To działa również w drugą stronę. Jeśli krytykujesz innych, krytyka wraca do ciebie, a twoje samopoczucie spada.

5. Pielęgnuj dobre wspomnienia

Nie powinno się żyć przeszłością, jednak nie można się od niej zupełnie odciąć. Pielęgnuj dobre wspomnienia. Pozwolą ci pozytywnie patrzeć w przyszłość i przydadzą się szczególnie wtedy, gdy czujesz się gorzej. Gdy spotka się niepowodzenie lub znajdziesz się w trudnej sytuacji, pomyśl, co ostatnio ci się udało. Z pewnością miłe wspomnienie doda ci energii i łatwiej pokonasz trudności. 

Źródło: Joseph Murphy, Potęga podświadomości

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas