Aplikacje, dzięki którym nauczysz się języka obcego

Aplikacje, dzięki którym nauczysz się języka obcego

Nauka języka obcego wymaga dobrej motywacji i systematyczności. Potrzeba czasu, aby zapamiętać słówka i zasady gramatyczne. Dzięki aplikacjom mobilnym w prosty i przyjemny sposób rozpoczniesz naukę – aplikacja usystematyzuje materiał, a postępy będą widoczne już w niedługim czasie. Nauka stanie się przyjemnością. Poznaj najlepsze aplikacje do nauki języka obcego.

Sklepy internetowe Sklepy internetowe

Jak zmotywować się do nauki języka obcego?

Przede wszystkim pamiętaj, że nauka nowej rzeczy zawsze jest trudna. Początki bywają ciężkie, ale nie można szybko rezygnować. Na każdego działa co innego. Należy zatem obserwować siebie i wypracować własne sposoby na utrzymanie motywacji i systematyczności. Najważniejsze to nie zniechęcać się i stworzyć plan działania, którego będziesz się trzymał.

Korzystaj z różnych metod. Słuchaj zagranicznych audycji radiowych, oglądaj filmy z napisami, staraj się rozmawiać z ludźmi w języku, który chcesz opanować, korzystaj z aplikacji do nauki języka, zapisz się na kurs do szkoły językowej. Wiedza będzie płynąć do ciebie z różnych kanałów, dodatkowo nauka nie będzie nudna.

Jakie aplikacje będą pomocne w nauce języka obcego?

Wybór aplikacji to indywidualna sprawa. Warto dobrać taką aplikację, dzięki której będziemy robić jak największe postępy. Najpierw najlepiej wypróbować kilka opcji, a potem zadecydować, co będzie najlepsze dla nas. Wybierz najlepszą aplikację do nauki języka dla siebie.

Memrise

Dzięki tej aplikacji zrobisz postępy w uczeniu się słówek. Dużą zaletą programu jest to, że potrafi on rozpoznać, z którymi słówkami mamy problem – te słówka powtarzają się najczęściej. W Memrise w języku polskim można uczyć się jedynie języka angielskiego.


Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 


Nauka innych języków jest możliwa jedynie w języku angielskim, co nie zawsze musi być minusem. Jeżeli opanowałeś język angielski, warto używać go do nauki innych języków. Dzięki takiej metodzie możesz odświeżyć sobie język już poznany, a dodatkowo uczyć się następnego. Wersję darmową można rozszerzyć o więcej płatnych funkcji.

Fiszkoteka

W wersji darmowej znajdują się fiszki w pięciu językach: francuskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim oraz rosyjskim –  język ten jest najbardziej rozbudowany. Ma 624 fiszki.

Fiszki są świetną metodą, dzięki której możesz nauczyć się słówek i zwrotów. Minusem jest to, że nauka gramatyki nie jest tu możliwa.

Busuu

Busuu umożliwia naukę języka angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, niemieckiego, portugalskiego, chińskiego, japońskiego, rosyjskiego, tureckiego i arabskiego. Posiada opcję nauki z języka polskiego, co jest przydatne, jeżeli masz problemy z angielskim.

Jak w przypadku większości aplikacji darmowa wersja jest okrojona. Busuu kładzie nacisk na język codzienny. Poznasz najpotrzebniejsze zwroty, dzięki którym będziesz mógł zapytać o drogę czy zamówić obiad w restauracji. Aplikacja udostępnia fiszki, ćwiczenia gramatyczne oraz nagrania.

SuperMemo

SuperMemo oferuje naukę sporej ilości języków. Za pośrednictwem aplikacji możemy uczyć się języka angielskiego, baskijskiego, chińskiego, duńskiego, francuskiego, greckiego, niderlandzkiego, hiszpańskiego, niemieckiego, norweskiego, rosyjskiego, portugalskiego, szwedzkiego, włoskiego, a nawet tak niszowych języków jak esperanto czy kanji.

Kurs podzielony jest na bloki. Dostępny jest blok ogólny, gramatyka, słownictwo, fotokursy, blok przygotowujący do egzaminu i rozmówki. Z aplikacją można uczyć się online oraz bez dostępu do internetu.

Możliwości jest wiele. Pamiętaj, że wszystko zależy od ciebie – od twojej determinacji i chęci. Wykorzystuj wszystkie dostępne metody. Z im większej ilości narzędzi będziesz korzystał, tym szybsze będą postępy, a postępy to świetna motywacja do rozwoju.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas