Na co warto „tracić” czas?

Na co warto „tracić” czas?

Swój wolny czas najczęściej spędzasz przed ekranem komputera lub telefonu? Chciałbyś być bardziej produktywny i „tracić czas” na bardziej konstruktywne rzeczy? Podpowiadamy, co warto robić w wolnych chwilach. Sprawdź nasze podpowiedzi i poznaj rzeczy, dzięki którym nie tylko będziesz zrelaksowany, ale rozwiniesz swój charakter i umiejętności.

Strony www Strony www

Czytanie książek

Czytanie nie tylko pozwala nam się odprężyć, ale jest również świetnym stymulatorem dla naszego mózgu. Czytając, jesteśmy bardziej otwarci — poszerzamy swoje horyzonty, dzięki czemu na tę samą sprawę potrafimy spojrzeć z różnych perspektyw. Wzbogacamy także nasze słownictwo, lepiej się komunikujemy i lepiej przekazujemy swoje myśli. W trakcie czytania nasze neurony podobnie, jak mięśnie u sportowca, są nieustannie zmuszane do wysiłku — to swoisty trening dla naszego mózgu, którego nie zastąpią seriale czy telewizja.

Istotne jest jednak co i jak czytamy. A co warto czytać? Przede wszystkim to, co sprawi nam przyjemność. Dobrym wyborem będą poradniki, które pomogą nam rozwinąć nasze zdolności i pasje, a także biografie osób, które osiągnęły sukces. Być może ich historia nas zainspiruje i sami dokonamy czegoś wielkiego? Tak naprawdę każda książka może nas czegoś nauczyć — powieści przygodowe przeniosą nas w nieznane miejsca i pozwolą przeżywać przygody razem z bohaterami, ale nie tylko — wiele z nich zawiera również istotny przekaz dydaktyczny. Praktyczne porady znajdziemy w książkach psychologicznych, a kryminały i książki detektywistyczne zmuszą nas do myślenia.

Nauka i doskonalenie umiejętności

I nie, nie chodzi nam tutaj o naukę nudnych rzeczy, które wciskano nam w trakcie nauki szkolnej czy na studiach. Zakończenie edukacji nie musi oznaczać zakończenia nauki w ogóle. Teraz możemy bowiem przyswajać wiedzę, która przyda nam się w życiu i która jest dla nas ciekawa. W tym celu zajrzyjmy do Internetu, pójdźmy do biblioteki, zapiszmy się na konferencję czy szkolenie. Bezpłatne kursy i szkolenia organizuje teraz wiele szkół, organizacji i instytucji szkoleniowych. Warto z nich skorzystać i rozwinąć swoje umiejętności! Nie wymagają one od nas dużego wkładu finansowego, a jedynie zaangażowania i czasu.

Pamiętajmy, że obecnie pracodawcy szukają osób kreatywnych, pewnych siebie, elastycznych na rynku pracy rządzi bowiem zasada, że im więcej wiedzy i umiejętności, tym większa szansa na znalezienie zatrudnienia. To jeden z najważniejszych powodów, dla których warto uczyć się przez całe życie. Ale nie jedyny. Dzięki nauce możemy poznać nowych, ciekawych ludzi, wymieniać poglądy i doświadczenia. Wiedząc więcej, jesteśmy bardziej pewni siebie i niezależni. Łatwiej stawiamy przed sobą nowe cele i przechodzimy zmiany, które stają na naszej drodze. Ponadto badania nie pozostawiają wątpliwości — utrzymanie jak najdłużej aktywności umysłowej ma istotny wpływ na dłuższe i zdrowsze życie.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>

Hobby

Większość z nas ma z pewnością jakieś hobby i to na nie przeznacza większą część swojego czasu wolnego. A co jeśli nie masz swojej pasji? Najwyższy czas to zmienić! Posiadanie hobby to świetny sposób, by czas wolny spędzony na beznamiętnym oglądaniu telewizji przestał istnieć. To również wspaniała forma odpoczynku. Poświęcając czas na swoją pasję, możemy zdystansować się od codziennych problemów i zapomnieć o stresie. To sama przyjemność!

Dzięki hobby rozwijamy swój umysł, wzrasta też poziom naszej wiedzy — a jednocześnie wcale nie jesteśmy zmęczeni! Dzięki temu, że w wolnym czasie robimy coś ciekawego, czujemy się lepiej, cieszymy się osiągnięciami i nie mamy wyrzutów sumienia, że kolejny raz zmarnowaliśmy dzień na bezczynnym siedzeniu. Uprawianie pasji pomaga także rozwijać kreatywność — tak dzieje się w przypadku tańca czy fotografii. Z kolei aktywność fizyczna powoduje, że jesteśmy zdrowsi i poprawia się kondycja naszego organizmu. Szachy wymuszają logiczne myślenie, a sporty zespołowe to świetna nauka działania w grupie. Jest jeszcze jeden powód, dlaczego warto mieć hobby — dla rekrutera osoby posiadające ciekawe zainteresowania są bowiem bardziej atrakcyjne.

Spotkania z ludźmi, którzy nas inspirują

Człowiek jest istotą społeczną i to właśnie relacje z innymi sprawiają, że mamy motywację do działania. Czasami zwykła rozmowa przy kawie dodaje nam tyle sił, że trudno jest nam w to uwierzyć. Przebywanie pośród ludzi, z którymi naprawdę się rozumiemy, to ważny element naszego życia i powinniśmy znaleźć na nie czas. Budowanie relacji to inwestycja — bardzo trudno osiągnąć coś w życiu w pojedynkę. Za każdym sukcesem stoi wiele osób, dlatego warto być otwartym na nowe doświadczenia i emocje.

Spotykając się z innymi ludźmi, dzielimy się z nimi swoją pasją, wiedzą i podejściem do życia. To działa w obie strony, dlatego takie spotkania to świetny sposób, aby wzajemnie się inspirować. Kiedy zaczniemy zagłębiać się w świat naszych znajomych, nasza perspektywa patrzenia na świat znacznie się polepszy. Znajomy zaproponował wyjście na film, który cię nie interesuje? Być może dzięki niemu wyniesiesz z kina coś więcej niż karton po popcornie. Twój ulubiony autor organizuje spotkanie z czytelnikami? Spotkaj się z nim i zadaj pytania, o rzeczy, które zawsze cię interesowały! Krótka rozmowa z kimś, kto osiągnął sukces, naprawdę może zainspirować! Dlatego chętnie podejmuj nowe wyzwania i bądź otwarty na niecodzienne propozycje.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas