Czy hotel dla zwierząt się opłaca?

Czy hotel dla zwierząt się opłaca?

Myślisz o otworzeniu hotelu dla zwierząt? Taki biznes wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Nie każdy stworzony jest do prowadzenia tego typu działalności. Zastanawiasz się, czy prowadzenie hotelu dla zwierząt się opłaca? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jak kształtują się ceny i jakie usługi warto zaproponować właścicielom czworonogów.

Strony www Strony www

Ile kosztuje hotel dla kota lub psa?

To, czy otwarcie hotelu dla zwierząt się opłaca, zależy od osiąganych dochodów. Ceny za pobyt zwierzęcia w hotelu są różne. Na wysokość kosztów mają wpływ wielkość zwierzęcia oraz długość jego pobytu. Ceny za dobę zaczynają się już od 30-50 zł za mniejsze psy i koty, natomiast kończą na opłacie w wysokości nawet 200 zł.

Koszty zależą od wielkości boksu. Jeśli zwierzę jest przyjazne i może przebywać z innymi przedstawicielami swojego gatunku w jednym pomieszczeniu, cena za dobę będzie niższa. Boks indywidualny jest zdecydowanie droższy. Klienci więcej zapłacą za jedną dobę niż gdyby wynajęli hotel na kilka tygodni.

W zależności od oferty ceny mogą obejmować jedynie nocleg lub mogą zostać do nich wliczone inne usługi. W niektórych hotelach to właściciel musi zapewnić karmę, szczególnie jeśli pies lub kot wymaga szczególnego sposobu żywienia. Jeśli zapewnienie wyżywienia leży po stronie hotelu, cena za pobyt z reguły będzie wyższa.

Specjaliści od doradztwa gospodarczego wskazują, że szacunkowo miesięczny przychód hotelu dla psów wynosi nawet 2000 zł wzwyż. Największe zainteresowanie ofertą jest w miesiącach wakacyjnych i w czasie świąt.

Jakie dodatkowe usługi warto zaoferować?

By hotel dla zwierząt zarabiał nie tylko latem i w okresie świątecznym, warto przyciągnąć właścicieli czworonogów innymi ciekawymi propozycjami.

Profesjonalne hotele dla kotów i psów zapewniają np.:

  • dzienną świetlicę – zwierzę jest pod opieką hotelu jedynie podczas pracy właściciela

  • rekonwalescencję dla zwierząt po zabiegach – oferta przeznaczona jest dla czworonogów wymagających szczególnego traktowania; podczas pobytu zapewniona jest rehabilitacja pod okiem specjalisty

  • opiekę doraźną – np. dokarmianie zwierząt w domu właściciela i wyprowadzanie na spacery

  • szkolenia – podczas pobytu w hotelu pies lub kot może przejść specjalny trening pod okiem behawiorysty

  • zabiegi pielęgnacyjne – grooming, obcinanie pazurków i inne usługi z zakresu salonu piękności dla czworonogów są chętnie wybierane przez właścicieli, którzy chcą zadbać o wygląd pupila, ale nie mają czasu na pracochłonną pielęgnację.

Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 

Jak się zabezpieczyć, by nie ponosić dodatkowych kosztów?

W przypadku prowadzenia tak specyficznej działalności, jaką jest hotel dla zwierząt, istotne jest pamiętanie o kilku ważnych zasadach. Zanim właściciel odda zwierzę pod opiekę, powinien wypełnić specjalnie przygotowany kwestionariusz, w którym opisze przyzwyczajenia pupila oraz jego cechy charakteru. Zdecydowanie ułatwi to późniejszą opiekę. Ważnym dokumentem, jakim powinien dysponować właściciel, jest potwierdzenie szczepienia przeciw wściekliźnie.

Ważne jest również przygotowanie odpowiedniej umowy, w której właściciel wskaże, w jakim terminie odbierze zwierzę. Stanowi to zabezpieczenie przed ewentualnym porzuceniem czworonoga. Jeśli właściciel nie zgłosiłby się po pupila, w umowie powinny być opisane odpowiednie kroki, jakie należy w takiej sytuacji wykonać. W umowie warto zawrzeć również punkt na temat podjęcia ewentualnego leczenia przez właściciela, jeśli podczas pobytu zwierzę zachoruje. 

Dowiedz się, jak założyć hotel dla zwierząt.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas