Jak założyć hotel dla zwierząt?

Jak założyć hotel dla zwierząt?

Lubisz zwierzęta i chcesz rozkręcić własny biznes? Pomyśl o otworzeniu hotelu dla psów, kotów lub innych zwierząt. Tego typu usługi są coraz bardziej popularne i wielu właścicieli chętnie korzysta z oferty, gdy udaje się na wakacje lub inny dłuższy pobyt poza domem. Dowiedz się, kto może założyć hotel dla zwierząt i jak przygotować się do rozpoczęcia takiej działalności.

Strony www Strony www

Kto może założyć hotel dla zwierząt?

W teorii każdy, kto wpadnie na pomysł założenia hotelu dla psa lub kota, może bez przeszkód to zrobić. Nie ma żadnych przepisów, które regulowałyby warunki założenia takiej działalności. Właściciel hotelu dla zwierząt nie musi mieć konkretnego wykształcenia, nie musi ubiegać się o specjalne zezwolenia. Nie istnieją przepisy wskazujące na odpowiednią powierzchnię samego hotelu czy wybiegu dla czworonogów.  

Jakie usługi oferuje hotel dla zwierząt?

Najpopularniejsze są hotele dla psów lub kotów, jednak jak wskazują specjaliści doradztwa gospodarczego, na rynku powstaje coraz więcej miejsc, które zapewniają nocleg także dla innych zwierząt – koni lub mniejszych zwierząt domowych, takich jak ptaki, króliki, chomiki czy nawet gady.

Zanim więc przystąpisz do planowania, zastanów się, dla jakich zwierząt będzie przeznaczony twój hotel. To bardzo ważne, by wybrać odpowiednią lokalizację i zaplanować wielkość boksów i wybiegu. Warto pamiętać, że łączenie hotelu dla różnych gatunków, np. psów i kotów, może okazać się klapą. Taki pomysł sprawdzi się jedynie w miejscach, które pozwalają na wydzielenie oddzielnych stref dla każdego gatunku.

Jak się przygotować do otwarcia hotelu dla zwierząt?

Mimo że nie ma żadnych przepisów narzucających konkretne warunki rozpoczęcia działalności, warto, by właściciel zdobył odpowiednią wiedzę. Zastanów się, czy masz pewne cechy charakteru. Osoba mająca codzienny kontakt z psami czy kotami powinna przede wszystkim lubić zwierzęta. Poza tym pożądana jest cierpliwość. Czworonogi wyczuwają negatywne nastawienie, dlatego tylko osoba, która ma odpowiednie podejście, zdobędzie ich zaufanie.

Przyda się chociaż podstawowa wiedza dotycząca zachowania i fizjologii zwierzęcia. Przed rozpoczęciem działalności poszukaj kursów dla behawiorystów lub poszukaj zatrudnienia w już działających hotelach. Podjęcie pracy to najcenniejsza lekcja, podczas której zdobędziesz doświadczenie i przekonasz się, czy w ogóle jest to zajęcie dla ciebie.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>

Jak wygląda hotel dla psów i kotów, czyli jak znaleźć idealne miejsce?

Każdy hotel dla kota, psa czy innego zwierzaka powinien składać się dwóch przestrzeni – miejsc przeznaczonych na nocleg oraz otwartej przestrzeni, na której zwierzęta będą mogły się wybiegać. Zwierzęta mogą przebywać w murowanych lub drewnianych boksach, koniecznie ogrzewanych i oświetlonych, wybieg natomiast musi być ogrodzony, by żadne zwierzę nie miało możliwości ucieczki. Taki rodzaj działalności najlepiej otworzyć we własnej nieruchomości, ponieważ wynajem lokalu może być problematyczny.

Jeśli chodzi o lokalizację, usługi hoteli dla zwierząt cieszą się największą popularnością wśród klientów z dużych miast, dlatego działalność taką najlepiej założyć w niewielkiej odległości od aglomeracji miejskich. Dzięki temu klienci będą mogli swobodnie korzystać z usług, gdy wyjadą na wakacje. Miejsce powinno znajdować się z dala od zabudowań, by hałas nie przeszkadzały innym. Szukaj miejsc, w których jest dostęp do zielonych terenów idealnych na spacer.

Jak wyposażyć hotel dla zwierząt?

Ostatnia ważna kwestia to odpowiednie wyposażenie hotelu. Niezbędne są posłania i akcesoria dla zwierząt – miski, poidełka, smycze, a także zabawki. Musisz liczyć się z tym, że wyposażenie może dość szybko się niszczyć i trzeba będzie regularnie je wymieniać. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas