Stare nie oznacza gorsze. Serwis maszyn rolniczych

Stare nie oznacza gorsze. Serwis maszyn rolniczych

Współczesne maszyny rolnicze, szczególnie ciągniki i kombajny, to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, które usprawniają pracę na praktycznie każdym etapie produkcji w gospodarstwie rolnym. Za ich wysoką wydajnością i funkcjonalnością idzie równie wysoki koszt zakupu i eksploatacji – średnia cena nowego ciągnika to równowartość wysokiej klasy samochodu osobowego. Aby mieć pewność, że wyłożona kwota będzie dobrą inwestycją, a sprzęt posłuży nam przez długi czas, nawet po osiągnięciu sędziwego wieku, niezbędne jest przeprowadzanie jego regularnych kontroli i odpowiednie serwisowanie. Oto kilka powodów, dla których warto to robić.

Strony www Strony www

Przedłużenie żywotności maszyn

Każda pojedyncza część urządzenia mechanicznego posiada określony okres wytrzymałości i jest podatna na uszkodzenia. Jej awaria może mieć niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania innych układów, składających się na konstrukcję całej maszyny. Regularne kontrole pozwalają ustalić stan techniczny sprzętu, zlokalizować te części, wobec których istnieje ryzyko pojawienia się awarii i w porę wymienić je na sprawne. 

Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dlaczego regularność kontroli jest tak ważna w przypadku maszyn rolniczych? Ponieważ od ich sprawności zależy postęp w pracach gospodarstwa rolnego. Jeśli jedna z maszyn ulega nagłej awarii, cała produkcja może drastycznie zwolnić lub nawet stanąć w miejscu. Z kolei opóźnienie terminów może oznaczać straty finansowe dla gospodarstwa. Wykonywanie terminowych przeglądów w momencie, gdy maszyna nie jest potrzebna w polu, jest tańsze niż dokonywanie koniecznych napraw (często w sytuacjach awaryjnych okazuje się, że jeden uszkodzony element miał negatywny wpływ na stan pozostałych, które również nadają się do wymiany), a po drugie nie naraża gospodarstwa na dodatkowe koszty, kiedy np. konieczne będzie wynajęcie sprzętu zastępczego w celu nadrobienia zaległości w pracy. 

Komu zlecić serwisowanie sprzętu rolniczego

Maszyny wykorzystywane w pracy gospodarstwa rolnego nie należą do tanich, z tego powodu warto powierzyć je w ręce fachowców posiadających odpowiednie kwalifikacje. W ofercie serwisów znajdziemy między innymi remonty silników, remonty maszyn rolniczych i poszczególnych podzespołów, oraz naprawę automatyki, hydrauliki instalacji elektrycznej. Jednym słowem jest to kompleksowa obsługa każdego rodzaju maszyny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas