Co to jest audyt SEO?

Co to jest audyt SEO?

Masz firmową witrynę, którą rzadko ktoś odwiedza? Czas zadbać o jej widoczność. A czy wiesz, że większość aktywności w sieci zaczyna się od Google? Dlatego też, dzięki wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, możesz pozyskiwać klientów i skutecznie rywalizować z konkurencją.  Jednak aby poprawić pozycjonowanie, musisz najpierw przeanalizować swój serwis i znaleźć elementy do poprawy. Potrzebujesz wsparcia? Nawiąż współpracę ze specjalistami i skorzystaj z audytu SEO. Przeczytaj, jak dzięki szczegółowej analizie strony WWW możesz świadomie rozwijać działalność online.

SEO – na czym polega? Czy warto inwestować w pozycjonowanie stron WWW?

Prowadzisz biznes i masz własną stronę internetową? Brawo! To pierwszy krok do sukcesu w sieci. Jednak nawet zgodna z najnowszymi trendami i atrakcyjna wizualnie witryna nie przyniesie oczekiwanych korzyści, jeśli nie będzie widoczna dla potencjalnych klientów. Twój firmowy serwis również nie pozyskuje wartościowego ruchu? Najwyższy czas to zmienić – zainwestuj w jedną z najskuteczniejszych form promocji w Internecie, czyli pozycjonowanie.

W ten sposób określa się praktyki, dzięki którym Twoja strona zdobywa wyższe pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe. Tego typu optymalizacja to długotrwały proces, który wymaga nie tylko dostosowania się do wytycznych wyszukiwarki, ale również głębokiej analizy własnej witryny – tę zaś umożliwia audyt SEO od WeNet.

Zanim jednak przejdziemy do omówienia narzędzia, dzięki któremu możesz we współpracy ze specjalistami monitorować sytuację swojej strony internetowej w Google, warto podkreślić, dlaczego optymalizacja jest tak ważna. Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu możesz bowiem:

 • zbudować pozycję swojej marki na lata,

 • dotrzeć do klientów zainteresowanych ofertą,

 • pozyskać większą liczbę odwiedzających,

 • poprawić jakość firmowej strony internetowej,

 • zyskać lepszą rozpoznawalność w Internecie,

 • mierzyć i analizować wypracowane wyniki,

 • efektywnie rozwijać swój biznes i zwiększyć zyski. 

Chcesz odnieść sukces online? Zainwestuj więc w pozycjonowanie strony internetowej. Jeżeli jednak wciąż nie masz pewności, co to jest SEO i nie znasz się na sprawach technicznych, a widzisz, że Twoja firmowa witryna nie przynosi oczekiwanych wyników, to skontaktuj się z doradcami internetowymi WeNet. To świetna opcja dla małych i średnich firm. Specjaliści oferują bogaty pakiet usług, który  sprawi, że osiągniesz lepszą widoczność firmy w Google.

Z WeNet droga na szczyt rankingu wyszukiwarki rozpoczyna się od audytu SEO. 

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>

Audyt SEO – co to jest? Jakie są najważniejsze obszary analizy strony internetowej?

Bez względu na to, czy chcesz zoptymalizować stronę WWW, czy sklep internetowy – musisz zacząć ten długotrwały proces od audytu SEO. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dokładna analiza witryny pod kątem wielu różnych czynników, które mają wpływ na pozycję w rankingu Google. To niezawodne narzędzie pokazuje, jak wyszukiwarka ocenia Twój serwis.

Czy wiesz, że już niespełna minuta dzieli Cię od poznania wyników Twojej strony? Wystarczy, że skorzystasz z darmowego audytu SEO od WeNet. Z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach specjaliści stworzyli bezpłatne narzędzie, które pozwala niezależnie od znajomości technicznych aspektów pozycjonowania, wstępnie ocenić potencjał swojej witryny. W raporcie można znaleźć też informacje, które przydadzą się osobom posiadającym większe doświadczenie z działaniami SEO.   

Doradcy internetowi wiedzą, że audyt SEO jest nieodłącznym elementem nie tylko skutecznego pozycjonowania, ale również marketingu internetowego. Stał się też powszechną praktyką zarówno dla prostych stron WWW, jak i bardziej rozbudowanych serwisów. Pozwala określić możliwości witryny w zakresie promocji w wyszukiwarce. Narzędzie ocenia bowiem takie elementy jak:

 • informacje ogólne: parametry techniczne, geolokalizacja serwera czy wiek i autorytet domeny;

 • potencjał treści: jakość i wartość merytoryczna publikacji na stronie WWW, dopasowanie słów kluczowych, poprawność meta danych, unikalność nagłówków, poprawność struktury tekstów, właściwa optymalizacja grafik;

 • wydajność: szybkość ładowania witryny i wczytywania się materiałów wizualnych;

 • unikalność strony – brak duplikatów treści w obrębie serwisu;

 • wersja mobilna – dostosowanie strony do wymogów telefonów i smartfonów oraz dopasowywanie się do ekranów różnych urządzeń;

 • kod HTML – prawidłowa budowa serwisu, poprawność kodu, rodzaj kodowania, liczba błędów np. 404;

 • profil linkowy – naturalność, jakość, różnorodność i bezpieczeństwo odnośników wewnętrznych oraz zewnętrznych, liczba linków oraz ich atrybuty, długość i poprawność adresów URL;

 • bezpieczeństwo – czy strona jest odpowiednio zabezpieczona, a dane klientów właściwie chronione;

 • User Experience – parametry związane z doświadczeniem użytkownika podczas korzystania ze strony WWW np. intuicyjność nawigacji;     

 • otoczenie internetowe – potencjalna konkurencja, widoczność w wynikach Google, ocena jakości i popularności witryny.

Jak widzisz, audyt SEO od WeNet wszechstronnie sprawdza Twoją witrynę, a Ty szybko i zupełnie za darmo otrzymujesz kompleksowy zestaw informacji. A wszystko zaprezentowane w przejrzystej i czytelnej formie – pod postacią dokładnego raportu. W ten sposób poznasz wszystkie mocne i słabe strony swojego serwisu. 

Co jeszcze możesz zyskać, wybierając narzędzie od doradców internetowych? Przede wszystkim analiza wskazuje błędy w strukturze strony lub treści i dostarcza wskazówek, co należy poprawić. Dlatego, nawet jeśli nie wiesz, jak wykorzystać informacje zawarte w raporcie, to otrzymujesz od specjalistów porady, jakie działania możesz podjąć, by poprawić pozycjonowanie w Google.

Kiedy warto zrobić audyt SEO?

Zastanawiasz się, kiedy warto wykonać analizę strony WWW? Audyt SEO oferowany przez WeNet jest darmowy i całkowicie bezpieczny – możesz więc go zrobić właściwie w każdym momencie i w dowolnej sytuacji. Istnieje kilka szczególnych powodów, dla których warto zdecydować się na tego typu analizę.

Audyt SEO jest dla każdego, kto chce skorzystać z wiedzy specjalistów oraz:

 • sprawdzić kondycję nowej strony WWW,

 • dowiedzieć się, jak serwis wypada na tle konkurencji,

 • odnaleźć i poprawić błędy w treści oraz strukturze witryny,

 • zweryfikować portal po poprawkach i przebudowie. 

Prowadzisz firmową witrynę i chcesz poprawić jej ranking w Google? Audyt SEO to pierwszy krok, jaki musisz wykonać. Z narzędzia marki WeNet korzystają przedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać biznes w sieci. Dołącz do nich i wzmocnij pozycję swojej marki w Internecie.

Jak wykonać darmowy audyt SEO od WeNet?

Darmowy, rozbudowany i wszechstronny – taki jest audyt SEO, który przeprowadzisz samodzielnie na stronie WeNet.pl. Nie musisz instalować w tym celu żadnych aplikacji. Wystarczy, że wpiszesz dokładny adres swojej witryny internetowej i klikniesz „Audytuj”. Narzędzie w niecałą minutę dokona analizy i przedstawi kluczowe parametry w postaci raportu.

Jak widzisz, wykonanie audytu jest niezwykle proste. Również interpretacja otrzymanych wyników nie powinna sprawić Ci żadnych trudności. Nie znasz się na pozycjonowaniu? Nic nie szkodzi – nawet osoby początkujące są w stanie odczytać z raportu najważniejsze dane i na ich podstawie poprawić błędy. Trudne pojęcia zostały wyjaśnione w przejrzysty sposób. W końcu raport opracowali specjaliści WeNet, którzy przygotowali sekcję z gotowymi wskazówkami.

Pamiętaj, że po wykonaniu audytu możesz zamówić szerszą analizę i uzyskać darmową wycenę optymalizacji Twojej strony WWW. Wystarczy, że wejdziesz na stronę WeNet.pl i wypełnisz formularz zgłoszeniowy dotyczący pozycjonowania. To nic nie kosztuje! Wybierz pakiet skrojony do potrzeb swojego biznesu i popraw ranking witryny w wynikach wyszukiwania.  

Co zyskujesz dzięki audytowi SEO od WeNet?

Strona internetowa to wizytówka Twojej firmy w sieci. Musisz więc o nią zadbać! Małowartościowy ruch, niskie pozycje w wynikach wyszukiwania oraz niewielka sprzedaż – wszystko to może być efektem błędów w pozycjonowaniu. Już dziś zdecyduj się na audyt SEO. Wybierz rozwiązanie marki WeNet, a zyskasz:

 • dobrze zoptymalizowaną witrynę – bezpieczną, responsywną, wolną od usterek, szybko ładującą się i przyjazną dla odbiorców,

 • oszczędność pieniędzy i czasu: zmniejszysz w ten sposób koszty przyszłych działań w zakresie marketingu i SEO,

 • dostęp do użytkowników – czyli potencjalnych klientów, którzy w wyszukiwarce szukają przede wszystkim informacji o produktach i usługach,

 • wyższą pozycję w Google i większy ruch – otrzymujesz gwarancję szybszego indeksowania witryny.  

Wszystko to pozwala – zarówno dużym serwisom, jak i małym witrynom – rozpocząć działania mające na celu poprawę ich widoczności w sieci. Dlatego też bezpłatny audyt SEO to narzędzie, bez którego nie może obyć się żaden właściciel strony internetowej. Regularne analizowanie raportów i wdrażanie poprawek pozwala na osiąganie kolejnych sukcesów online.

Pozycjonowanie stron WWW – od czego zacząć? Podsumowanie

Audyt SEO od WeNet to absolutny brak kosztów i tylko kilkadziesiąt sekund czekania na wyniki. W kompleksowym raporcie znajdziesz:

 • ogólne informacje o Twojej stronie internetowej,

 • ocenę witryny pod kątem SEO (podaną w procentach),

 • wyjaśnienie fachowych pojęć zawartych w podsumowaniu,

 • wskazanie mocnych i słabych elementów (błędów, sukcesów, ostrzeżeń), 

 • wskazówki dotyczące poprawy usterek, które wpływają na widoczność serwisu. 

Wszystkie te informacje stanowią doskonały wstęp do promocji firmowej strony w darmowych wynikach wyszukiwania. Wciąż nie czujesz się na siłach, aby zająć się samodzielnie skomplikowanym procesem pozycjonowania? Doradcy internetowi mogą Ci w tym pomóc! Zleć sprawy swojej witryny firmowej w ich ręce, a zyskasz wartościowy ruch i nowych klientów.

Na czym polegają usługi pozycjonowania WeNet? Specjaliści w ramach bogatego pakietu – poza audytem SEO – zapewniają również:

 • optymalizację treści – szczegółowo analizują teksty z uwzględnieniem fraz kluczowych, sprawdzają serwis pod kątem kopii treści, oceniają linkowanie wewnętrzne, optymalizują zawartość, meta dane i nagłówki H1-H6 itd.

 • optymalizację techniczną: dbają o poprawną strukturę serwisu, usuwają techniki nieprzyjazne SEO, sprawdzają responsywność i adresy URL (aby były przyjazne dla wyszukiwarek), przeprowadzają test prędkości witryny, poprawiają obecne przekierowania i dodają nowe, usuwają błędy na stronie itd.

 • link building i marketing treści: piszą i publikują artykuły na wartościowych portalach, zakładają wizytówki w różnorodnych katalogach firm, aktualizują Google Moja Firma, budują wizerunek marki w sieci, prowadzą bloga oraz komunikację w Social Mediach itd.

 • statystyki: dodają serwis do Google Search Console i Google Analytics, analizują statystyki strony WWW, sprawdzają pozycję fraz kluczowych, śledzą widoczność witryny w wyszukiwarce itd. 

A to jeszcze nie wszystko!

WeNet zapewnia także dedykowanego opiekuna, który będzie zawsze do Twojej dyspozycji – przez cały okres współpracy będzie monitorował wyniki, udzielał wyjaśnień oraz wprowadzał niezbędne zmiany i modyfikacje. Otrzymujesz również dostęp do szczegółowych danych i możesz śledzić efekty pracy specjalistów. W comiesięcznym raporcie znajdziesz statystyki dotyczące postępów. Masz więc pełną kontrolę nad całym procesem, gdy sam/sama zajmujesz się swoim biznesem.

Wybierz WeNet i dołącz do 50 000 zadowolonych klientów. Skorzystaj z audytu SEO i usług pozycjonowania. Doradcy internetowi zrozumieją Twój biznes i dobiorą pakiet skrojony do potrzeb Twojej firmy. Specjaliści stale ulepszają swoją ofertę, znają się na technologii, podążają za trendami oraz są ekspertami w swoich działaniach. Zdecyduj się na ich wsparcie, a uzyskasz nowoczesne rozwiązania, dzięki którym będziesz rozwijać swoją działalność w sieci. Przekonaj się, jak niewiele dzieli Cię od sukcesu w Internecie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas