CMS Prestashop – dlaczego warto z niego skorzystać?

CMS Prestashop – dlaczego warto z niego skorzystać?

Czy wiesz, że kupujący online w Polsce stanowią już 73% internautów? Nic dziwnego – kupowanie w sieci ma bowiem wiele zalet. Sprzedajesz swoje produkty i usługi? Chciałbyś to robić bardziej skutecznie? Niezbędny jest ci nowoczesny sklep internetowy, a żeby sklep funkcjonował – platforma e-commerce. Przeczytaj, dlaczego w tym wypadku warto wybrać Prestashop i dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie.

Po co ci platforma e-commerce?

Aby sklep internetowy mógł funkcjonować, niezbędna jest platforma e-commerce. Bez niej niemożliwe byłyby takie działania, jak przeglądanie produktów, dokonywanie zakupów czy przyjmowanie płatności.

Czym jest platforma e-commerce? To oprogramowanie, które pozwala na uruchomienie sklepu internetowego po zainstalowaniu i skonfigurowaniu na serwerze. Oprogramowanie sklepu oprócz podstawowych funkcji, takich jak sprzedaż produktów, zapewnia ponadto bezpieczeństwo danych, dostarcza narzędzia do marketingu i wiele innych funkcji sklepu.

Rynek e-commerce rośnie w bardzo szybkim tempie. Obecnie już 73% polskich internautów kupuje w internecie[1]. Ten trend sprawia, że na rynku dostępnych jest wiele platform dla sklepów internetowych. Istnieją cztery główne typy platform e-commerce:

 • platformy Open-Source,
 • platformy SaaS (Software as a Service),
 • platformy dedykowane,
 • platformy oparte na licencji.

Najbardziej odpowiednie dla małych i średnich firm są platformy SaaS i platformy Open-Source. Do najpopularniejszego oprogramowania Open-Source zalicza się właśnie Prestashop. Co warto o nim wiedzieć?


Stworzymy dla Ciebie profesjonalny e-sklep, który przyciągnie klientów i będzie generował zyski. Sprawdź >>


Czym jest Prestashop?

Prestashop jest darmową platformą dla sklepów typu Open-Source. Oznacza to, że oprogramowanie rozpowszechnione jest w internecie, a użytkownicy mogą w nie dowolnie ingerować. Prestashop to jeden z najpopularniejszych CMS-ów w Polsce[1], szczególnie polecany dla małych i średnich sklepów w takich branżach, jak moda, biżuteria, elektronika czy kosmetyki.

Platforma daje możliwość ustawiania wielu funkcji, takich jak zarządzanie zamówieniami, zarządzanie dostawami i płatnościami, wystawianie faktur, obsługa kodów kreskowych, optymalizacja dla SEO, newsletter, wyszukiwanie produktów czy możliwość prowadzenia wielu sklepów z jednego panelu. Sklep może być poszerzany o kolejne funkcjonalności za pomocą dodatkowych modułów.

Dużą zaletą Prestashop jest prosty i intuicyjny w obsłudze panel administracyjny. Z jego poziomu użytkownik ma możliwość zarządzania sklepem, kategoriami, zamówieniami a także mieć dostęp do statystyk. Znalezienie pomocy w konfiguracji i rozwoju sklepu czy rozwiązaniu problemów z PrestaShop może być jednak dość trudne.

Zalety CMS Prestashop

 • Oprogramowanie typu Open Source - oprogramowanie jest rozpowszechniane w internecie, a użytkownicy mogą w nie dowolnie ingerować.
 • Innowacyjny i przejrzysty panel administracyjny - dzięki funkcjonalnemu i intuicyjnemu panelowi zarządzania z obsługą tego CMS-a poradzi sobie nawet osoba początkująca.
 • Fora dla deweloperów i przedsiębiorców - społeczność, która jest wsparciem dla użytkowników.
 • Szeroki wybór szablonów, modułów i dodatków - możliwość dodania wspomagających modułów, które będą ulepszać działanie sklepu zbudowanego na PrestaShop.
 • Ciągłe aktualizacje oraz poprawki - błędy są nieprzerwanie poprawiane, aby polepszyć działanie systemu.
 • Pomoc techniczna i wsparcie dla języka polskiego - PrestaShop wspiera język polski i posiada dedykowane fora oraz specjalne plany pomocy technicznej, oferuje również szkolenia.
 • Możliwość niemal dowolnej edycji szablonów - wygląd sklepów internetowych możesz niemal dowolnie modyfikować, dzięki czemu przygotujesz własną, niepowtarzalną witrynę.

Dlaczego warto skorzystać z Premium eShop?

Zastanawiasz się nad założeniem sklepu na Prestashop, ale martwi cię brak pomocy technicznej? Nie masz czasu na samodzielną obsługę sklepu? Możesz skorzystać ze sklepu internetowego Premium eShop - platformy opartej na Prestashop, w której masz możliwość skorzystania z dedykowanego opiekuna, który pomoże ci w prowadzeniu sklepu.

Projekt sklepu internetowego Premium eShop przygotowywany jest indywidualnie na podstawie skrupulatnie zebranych informacji od klienta, a przed jego uruchomieniem testowany przez specjalistów e-commerce, którzy sprawdzają jego funkcjonalność. Co ważne - usługa obejmuje dedykowanego opiekuna, który zadba o to, aby sklep działał tak, jak należy. Nie musisz martwić się o aktualizacje, nowe funkcjonalności czy obsługę techniczną - w Premium eShop masz to w pakiecie.Premium eShop to:

 • sklep indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta - specyfiki branży, w której działa a także jego preferencji,
 • sklep dostosowany do urządzeń mobilnych - dzięki temu docierasz do większej liczby odbiorców, sklep wyświetla się wyżej w wyszukiwarce Google, a klient robi zakupy tak, jak chce,
 • bezpieczeństwo - sklepy Premium eShop instalowane są na bezpiecznych i wydajnych serwerach, zabezpieczone są przed atakami hakerów i wirusami, posiadają certyfikat SSL,
 • gwarancja poprawności działania - po wprowadzeniu produktów i konfiguracji sklep jest testowany przez specjalistów e-commerce pod kątem szybkości działania i założonych celów,
 • bieżące wsparcie administracyjne - w ramach pakietu dostępne jest bieżące wsparcie administracyjne, stała obsługa i aktualizacja wtyczek oraz całego systemu,
 • sklep zgodny z RODO - w ramach usługi klient otrzymuje komplet dokumentacji zgodnej z RODO, m.in. wzór regulaminu, klauzulę obowiązków informacyjnych i politykę prywatności,
 • pomoc i wsparcie specjalistów - każdy sklep ma dedykowanego opiekuna, który doradza i koordynuje prace wdrożeniowe sklepu internetowego,
 • niezbędne integracje - sklep Premium eShop umożliwia integracje z wszystkimi głównymi integratorami płatności online i wieloma kurierami,
 • sklep na własność - po zakończeniu umowy sklep przechodzi na własność klienta, do duża przewaga np. nad oprogramowaniem SaaS, gdzie klient nigdy nie będzie właścicielem sklepu.

[1] Badanie "E-commerce w Polsce 2020"

[2] https://trends.builtwith.com/shop/country/Poland


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas