Jaki fotel wybrać do biura?

Jaki fotel wybrać do biura?

Jednym z najważniejszych elementów stanowiska pracy jest fotel biurowy. Przy biurku przed komputerem spędzamy wiele godzin dziennie. Prawidłowa postawa wpływa zarówno na komfort pracy, jak i na nasze zdrowie. Przeczytaj, jak dopasować fotel do rodzaju wykonywanej pracy. Sprawdź, co to jest fotel kubełkowy i przekonaj się, jak zająć idealną pozycję przed komputerem.

Strony www Strony www

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela do biura?

Rodzaj elementów, na który zwracamy uwagę, powinien być uzależniony od rodzaju pracy. Jeżeli twoje zajęcie polega na nieustannym siedzeniu przy telefonie, ważne będą odchylane oparcie oraz zagłówek.

Praca biurowa, czyli pisanie tekstów czy analizowanie dokumentów wymaga przede wszystkim dobrego siedziska i podłokietników. Praca, która odbywa się na różnych poziomach – przykładowo praca w recepcji wymaga fotela z dobrym oparciem, zagłówkiem oraz podłokietnikami.

Nie istnieją fotele biurowe, które byłyby uniwersalne. Dlatego ważne jest, aby zastanowić się, na czym nam zależy. Warto też przemyśleć, jaką sumę chcemy wydać na fotel biurowy. Przyzwoity fotel biurowy wymaga nakładu większych środków.

Jaka jest cena fotela biurowego?

Najtańsze fotele biurowe, których niestety nie można pochwalić za świetną jakość, to koszt około 50 – 60 złotych. Nie są to jednak dobre krzesła. Używanie ich przez długi czas może odbić się na naszym zdrowiu.


Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 


Przyzwoity fotel biurowy nie jest tani. Musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 300 – 500 złotych. Wyższe przedziały cenowe to fotele najlepszej jakości stworzone z najlepszych materiałów. O cenie decyduje zarówno ergonomia, jak i estetyka.

Często design fotela jest istotnym kryterium wyboru. Eleganckie krzesło będzie kosztowało drożej, ale jeżeli zależy nam na prestiżu firmy, warto zapłacić więcej.

Co to jest fotel kubełkowy?

Fotele kubełkowe to rodzaj foteli, który w ostatnich latach zdobył dużą popularność. Za inspirację posłużyły tu fotele wykorzystywane w autach sportowych.

Fotel kubełkowy jest idealny dla osób, które często zmieniają pozycje w pracy przed komputerem. Są one bardzo funkcjonalne. Większość z nich wyposażona jest w system tilt, dzięki czemu możesz dostosować oparcie do własnych potrzeb. Oprócz dużej wygody fotele te charakteryzuje również ciekawa stylistyka. Obecnie fotel kubełkowy często zastępuje klasyczne fotele. Jest on zdecydowanie wygodniejszy.

Jak zająć idealną pozycję przed komputerem?

Pamiętaj, że bardzo ważna jest regulowana wysokość. Siedzisko powinno znajdować się w takiej pozycji, aby nogi mogły być zgięte w kolanach pod kątem dziewięćdziesięciu stopni – pozwoli to na idealne rozłożenie ciężaru i zapobiegnie nadmiernym obciążeniom kręgosłupa.

Oparcie krzesła powinno mieć profilowany kształt. Warto zainwestować krzesło z  podparciem odcinka lędźwiowego. Odchylane oparcie umożliwi odpoczynek w czasie przerwy. Dzięki takiej konstrukcji fotela będziesz mógł  odetchnąć i się rozluźnić. Jest to bardzo ważne. Nie zapominaj, że przerwy w pracy należy spędzać aktywnie. Jeżeli masz chwile wolnego, zrób sobie kilkuminutowy spacer.

Dobre siedzisko nie powinno być zbyt głębokie, ale dobrze, jeżeli ma odpowiednią miękkość. Jeżeli chodzi o materiał, najlepiej postawić na naturalną skórę lub tekstylia – takie rozwiązanie zapewni właściwą wentylację. Jeżeli jednak chcesz wybrać skórę syntetyczną, zwróć uwagę czy jest ona wyposażona w otwory wentylacyjne.

Podstawa krzesła nie wpływa na ergonomię. To czy wybierzesz fotel na kółkach, czy na płozach nie ma większego znaczenia i zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas