Firma szkoleniowa – jak wybrać?

Firma szkoleniowa – jak wybrać?

Profesjonalna firma szkoleniowa powinna dokonać rozeznania w potrzebach szkoleniowych naszej firmy. Przeprowadzenie szkolenia BHP jest obowiązkiem każdego pracodawcy, jeśli zatrudnia pracowników. Ogólnie, jeśli pracodawca stawia na ciągły rozwój swojej kadry pracowniczej, inwestowanie w różnego rodzaju szkolenia jest dobrym pomysłem. Raz, że inwestuje się w pracownika a dwa, że podnosząc jego kwalifikacje i umiejętności, staje się on bardziej wydajny w miejscu pracy.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Jak najlepiej wybrać firmę szkoleniową?

Czym kierować się podczas wyboru? Ceną? Popularnością? A może wybrać firmę polecaną przez znajomych? Warto, przede wszystkim, poszukać czegoś w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "firma szkoleniowa" wyskoczą nam tysiące potencjalnych firm. Warto porównać kilka ze sobą, najlepiej takich, które znajdują się w naszej okolicy, żeby móc nawiązać dłuższą współpracę.

Chcesz zwiększyć ruch na stronie? Zbudować zaufanie klientów? Doradzimy Ci, jak to zrobić. Sprawdź>>

Opinie o firmie i rekomendacje

Szukając firmy szkoleniowej, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka znaczących informacji o takich firmach. Na znalezienie dobrej firmy szkoleniowej najlepsza jest jej rekomendacja. Rekomendacja, czyli polecenie przez kogoś, kto miał już przyjemność współpracować z daną firmą i jest z niej zadowolony. Dobrze, by było, gdyby firma szkoleniowa mogła pochwalić się rezultatami swojego kursu. Na przykład po przeprowadzonym szkoleniu poziom wiedzy pracowników na temat obsługi jakiegoś programu wzrósł o 100%, co jest udokumentowane testem wiedzy, a dodatkowo podniosła się wydajność i skuteczność pracy.

Bogata oferta i szybki kontakt

Jeśli nie szukamy firmy po ogłoszeniach w prasie czy z polecenia, warto, zajrzeć do internetu. W dzisiejszych czasach wszystkie sprawdzone bądź nowe firmy ogłaszają swoje usługi na różnych portalach branżowych czy stronach www. Kiedy już wybierzemy kilka firm, których oferty pokrywają się z naszymi potrzebami, warto nawiązać kontakt. Możemy wysłać zapytanie odnośnie do ceny, rodzaju szkolenia, jakie mogą zaproponować dla firmy działającej w naszej branży, jak będzie przebiegało samo szkolenie, współpraca itd. Ważne jest podejście firmy szkoleniowej do naszego zapytania. Jeśli odpowiedź na nasze zapytanie nadejdzie szybko, oznacza to, że firma podchodzi poważnie do swoich potencjalnych klientów i ma przygotowany szeroki wachlarz szkoleń.

Indywidualne podejście

Profesjonalna firma szkoleniowa powinna dokonać rozeznania w potrzebach szkoleniowych naszej firmy. Osoba odpowiedzialna za kontakt z nami powinna w krótkiej rozmowie telefonicznej zebrać informacje odnośnie do naszych oczekiwań i potrzeb. Po zebraniu wszystkich informacji powinniśmy dostać szczegółowy plan prowadzonych szkoleń oraz cennik. Warto mieć na uwadze podczas wyboru firmy szkoleniowej, czy firma ta bada potrzeby uczestników, czy cel szkolenia pokrywa się z oczekiwanym poziomem efektów biznesowych i czy zaproponowany program jest odpowiedzią na nasze potrzeby. 

W pierwszym kontakcie, telefonicznym czy e-mail, przekonamy się, jakie podejście ma firma szkoleniowa do nas. Wiele firm działających w branży szkoleniowej ma określoną pozycję, opartą na wieloletnim doświadczeniu jej pracowników. Dobre imię i rozpoznawalna nazwa firmy szkoleniowej to przede wszystkim usługi na wysokim poziomie. Ważne jest, jeśli firma może pochwalić się listami polecającymi od zadowolonych klientów. To właśnie ich opinie umacniają pozycję każdej firmy na rynku.

Wizerunek firmy

Bardzo ważnym elementem jest wizerunek firmy, opierający się na profesjonalnej obsługę klienta, jakości materiałów szkoleniowych (programy multimedialne, broszury informacyjne itd.). Nie zapominajmy o poziomie wiedzy i umiejętności przekazania jej przez trenerów prowadzących konkretne szkolenia. To dzięki nim nasi pracownicy zdobędą odpowiednie kwalifikacje oraz wiedzę.

Przeczytaj, na jakie szkolenia menadżerskie się zdecydować i co warto wiedzieć o szkoleniach BHP.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas