Jakie szkolenia menedżerskie wybrać?

Jakie szkolenia menedżerskie wybrać?

Kursy menedżerskie to świetny pomysł na wzmocnienie swoich umiejętności. Dobry manager powinien mieć określone cechy i kompetencje, które można zdobyć lub wypracować na wszelkiego rodzaju szkoleniach. W ofercie firm szkoleniowych znajdziemy zarówno coaching menedżerski, jak i kursy z zakresu organizacji pracy i zarządzania zespołem, a także certyfikowane szkolenia pomagające wzmocnić pewność siebie i zdobyć pozycję lidera.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Coaching menedżerski – motywowanie

Manager to osoba, która pracuje z ludźmi, dlatego tak ważne jest, w jaki sposób podchodzi do pracy z zespołem. W kontaktach z innymi ważna jest postawa managera, który nie tylko wyznacza cele, ale także ma wpływ na zachowanie pracowników. Podstawowe umiejętności dobrego kierownika to zdolność słuchania, rozmawiania, a także wpływania i inspirowania ludzi do działania. W tym celu można skorzystać z technik coachingowych, który pomagają wzmocnić pozytywny sposób myślenia.

Na szkoleniach coachingowych managerowie mogą wziąć udział w ciekawych warsztatach i ćwiczeniach praktycznych i dowiedzieć się, w jaki sposób rozmawiać i motywować zespół do pracy. Specjaliści przedstawią korzyści, jakie wynikają z motywowania pracowników do działania. Wprowadzone metody z pewnością przełożą się na sukces i pozwolą wpłynąć na rozwój firmy, a z pracy czerpać więcej satysfakcji.

Organizacja pracy – zarządzanie zespołem

W pracy managera równie istotna jest umiejętność organizacji pracy – zarówno własnej, jak i pracowników. Niezbędna jest zdolność dobrego zarządzania czasem i zadaniami, a następnie wyznaczania oraz angażowania odpowiednich osób do ich wykonania. Równie istotna jest także sztuka prowadzenia spotkań.

Na szkoleniach menedżerskich z zarządzania i współpracy w zespole można udoskonalić swoje umiejętności oraz poznać narzędzia i metody, jak zbudować dobry zespół. Poznane techniki pozwolą szybciej rozwiązywać ewentualne konflikty i łagodzić kryzysy. Zdecydowanie wpłynie to na dobrą atmosferę w firmie, a także wzbudzi zaufanie wśród pracowników. 

Na kursach z zakresu prowadzenia zebrań managerowie mogą dowiedzieć się, jak stworzyć plan takiego spotkania, jakich środków przekazu użyć i jak z nich dobrze korzystać, a także poznać sposoby umiejętnego odpowiadania na trudne pytania czy tworzenia podsumowań różnego rodzaju narad i zebrań.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>

Autorytet – pewność siebie

W pracy managera bardzo ważna jest pewność siebie. Zbudowanie autorytetu wśród pracowników pozwoli na to, by nabrali oni zaufania i mieli pewność, że zawsze mogą zwrócić się do swojego szefa o pomoc w razie kryzysu. Szkolenia menedżerskie tego typu kładą nacisk na poszerzanie wiedzy na temat właściwego postępowania oraz wartości, które są niezbędne do umocnienia autorytetu odpowiedzialnego przywódcy.

Na kursie menedżerskim można zdobyć umiejętności autoprezentacji, właściwego sposobu prowadzenia rozmowy, asertywności, radzenia sobie z własnymi emocjami czy nieulegania manipulacji, co jest bardzo ważne dla lidera. Tego typu szkolenia nauczą managerów, jak efektywnie przewodzić grupą oraz jak komunikować się z innymi.

Pewny siebie manager to także osoba, które jest zarówno elastyczna i otwarta, jak i konsekwentna. Kursy pozwolą nauczyć się radzenia z własnymi emocjami, a także sztuki porozumiewania i empatii, co pozwoli wzmocnić pozycję szefa jako osoby kompetentnej i potrafiącej radzić sobie w rozmaitych sytuacjach.  Zdecydowanie zdobycie takich umiejętności sprawi, że wspólna praca będzie efektywniejsza i przyniesie satysfakcję.

Certyfikowane szkolenia menedżerskie

Prestiżowe certyfikowane szkolenia menedżerskie to:

  • Certyfikat Project Management Professional (PMP) – jest najbardziej pożądanym programem certyfikacyjnym z dziedziny zarządzania projektami. Uzyskanie certyfikatu daje wiedzę, w jaki sposób dobrze podchodzić do zarządzania projektami.

  • PRINCE2 (Projects In Controlled Environments) – jest to metodyka zarządzania projektami na bazie produktów.

  • International Project Management Associaction (IPMA) – to certyfikacja na podstawie systemu 4-L-C. Istnieją cztery poziomy certyfikacji – od podstawowego (D) do projektów strategicznych (A).

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas