Jak myśleć o przyszłości i spoglądać w przeszłość?

Jak myśleć o przyszłości i spoglądać w przeszłość?

Zarządzanie czasem decyduje o efektywności twoich działań. Jednak, żeby działania były efektywne, najpierw musisz wiedzieć, do czego mają cię doprowadzić w przyszłości. Bez jasnej wizji celów, żadna organizacja nie będzie przydatna. Przeczytaj, dzięki jakiej technice możesz obrać perspektywę długookresową. Sprawdź, jak podejmować lepsze decyzje – osiągnij sukces!

Strony www Strony www

Jak obrać perspektywę długookresową?

Ludzie sukcesu myślą o odległej przyszłości – tego typu podejście wyróżnia osoby wybitne. Im wcześniej to sobie uświadomisz, tym lepiej dla ciebie i twojego rozwoju. Istnieje specjalna technika, którą możesz spróbować zastosować.

Pomyśl, jak chciałbyś, żeby twoje życie wyglądało za dwadzieścia lat. Widzisz swoje wymarzone miejsce w świecie i pozycję zawodową? Jeżeli tak, to już połowa sukcesu. Wróć teraz do tego, co widzisz wokół siebie –  do miejsca, w którym znajdujesz się w tym momencie, przeanalizuj obecne działania – zajmij się teraźniejszością.

Czy jest szansa, że twoje obecne działanie doprowadzi cię do tego, co chcesz osiągnąć? Jeżeli odpowiedź brzmi: nie – zrób wszystko, aby wrócić na dobre tory.

Kiedy wdrożyć w życie skuteczne techniki zarządzania czasem?

Umiejętność zarządzania czasem to ważna rzecz, ale ważniejszy jest plan i świadomość celów. Zanim zaczniesz wdrażać w życie techniki, które umożliwią ci skuteczną realizację życiowych zamierzeń, odpowiedz sobie na pytanie, jaki jest twój cel.  Zaplanuj kursy i działania, które pomogą ci go osiągnąć.

Codziennie zarezerwuj sobie trzydzieści minut, aby przeanalizować cele i plany. Niech to będzie pierwsza rzecz, jaką robisz rano. Wybitność można osiągnąć dopiero wtedy, gdy regularnie myśli się o swoich oczekiwaniach. Pomogą ci w tym cztery rzeczy: retrospekcja, introspekcja, kontemplacja oraz samotność.


Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>


Pamiętaj, jeden dobry pomysł, który przyjdzie ci do głowy w chwili samotności, może pomóc zaoszczędzić nawet lata ciężkiej pracy. Spoglądaj w przeszłość i analizuj błędy – one są najlepszymi nauczycielami i pokażą ci, jakich działań nie możesz powtarzać. Uczenie się na błędach jest ważne – przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłoś to naczynia ściśle ze sobą powiązane.

Jak podejmować lepsze decyzje?

Cokolwiek robisz, pamiętaj, myślenie jest najważniejsze. Długookresowa wizja ułatwi ci podejmowanie krótkookresowych decyzji. Myśleć będziesz sprawniej, bo masz wizję przyszłości – wiesz, po co sięgasz. To jest czas, żeby nabrać wiatru w żagle i sprawdzić, co jest potrzebne do efektywnego działania.

Kiedy zastanawiasz się nad przeszłością, teraźniejszością czy przyszłością – nie śpiesz się. To jest zadanie kreatywne, które wymaga włączenia wolnego trybu. To jest to, nad czym naprawdę warto się skupić. W ciszy i w spokoju. Takie decyzje powzięte w pośpiechu, mogą nie wnieść nic do twojego życia – a nawet opóźnić twój rozwój. Bo to nie są proste decyzje. Pamiętaj,  zawsze musi ci towarzyszyć wewnętrzne przekonanie, że droga, jaką podążasz, jest słuszna. Nie rób niczego wbrew sobie. Uwierz w siebie, a dostaniesz to, czego pragniesz.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas