Jakie korzyści płyną z tworzenia bloków czasu?

Jakie korzyści płyną z tworzenia bloków czasu?

Czujesz, że zawsze masz za mało czasu? Nie musi tak być. Jeżeli umiejętnie potrafisz rozporządzać czasem, nie będzie on uciekał ci przez palce. Sprawdź, do czego przydaje się tworzenie jednolitych bloków czasu. Przeczytaj, jak powinieneś podchodzić do pracy w biurze i jak możesz zyskać dodatkowe godziny na wykonywanie zadań w pracy. Popraw swoją wydajność.

Strony www Strony www

Tworzenie bloków czasu

Jednolite bloki czasu pozwolą zorganizować twoją pracę. Pamiętaj, że na wartościową rzecz trzeba poświęcić od godziny do półtorej godziny – to może być czas na przygotowanie oferty czy pisanie sprawozdania. W tym trzydzieści minut poświęcisz na same przygotowania.

Zadań, które wymagają kreatywności, nie powinno się łączyć z zadaniami administracyjnymi. Wykonywanie jednocześnie pracy twórczej i organizacyjnej mija się z celem. Potrzebują one bowiem dwóch różnych podejść. Praca kreatywna wiąże się z wolniejszym myśleniem i  dokładnym namysłem. Praca biurowa wymaga myśli szybkiej i krótkookresowej.

Najwięcej zadań powinno się robić rano. Wtedy człowiek jest rześki i najbardziej wypoczęty. Kładź się wcześnie spać i wstawaj rano. Na początku może być to dla ciebie problem, ale z czasem zauważysz, że twoja praca jest bardziej produktywna. Czas popołudniowy warto poświęcić na rozwój. Możesz się zapisać na kursy, które zwiększą twoje kompetencje. Dzięki umiejętnemu rozplanowaniu bloków czasu będziesz mógł zapanować nad swoim napiętym harmonogramem. Będziesz mistrzem dobrego zarządzania czasem.

Jak zyskać dodatkowe godziny?

Istnieje pewna prosta technika, dzięki której przyspieszysz tempo swojej pracy. Jeżeli zależy ci na tym, aby twoja kariera zawodowa nabrała rozpędu, musisz działać efektywniej. Jak to zrobić? Przyjdź do pracy o godzinę wcześniej niż inni. Zyskasz całą godzinę, aby ustalić najważniejsze zadania i cały dzień pracy. Nikt nie będzie cię rozpraszał, ponieważ będziesz w biurze sam. Będziesz mógł się skoncentrować, co zaprocentuje udanym dniem pracy.


Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>


Inni wychodzą na przerwę obiadową? Chcesz marnować tyle czasu? Pamiętaj, że to może być kolejna godzina pracy, dzięki która pozwoli ci wykonać więcej zadań. To jest już druga dodatkowa godzina pracy, która pozwoli ci być o krok dalej niż inni. Możesz jednak zyskać ich więcej! Wyjdź z pracy o godzinę później. To będzie dodatkowy czas poświęcony karierze. Co więcej, dzięki temu ominiesz korki, a twoja kariera nabierze rozpędu. To świetna technika, którą warto wypróbować.

Dlaczego przerywanie pracy ci nie służy?

To, co najbardziej pożera twój czas w pracy to niezaplanowane przerwy. Rozmowy z kolegami i koleżankami trwają długo. Dzwoniący telefon czy wiadomość sms także zaburza wykonywanie obowiązków. Najlepiej wprowadzić w życie zasadę przepracowywania całego czasu, który spędzasz w biurze. Moment przyjścia do biura powinien być momentem, w którym rozpoczynasz pracować nad wyznaczonymi  zadaniami.  Jeżeli organizujesz spotkanie z pracownikami, zadbaj o to, aby było ono jak najbardziej produktywne – przeczytaj, jak efektywnie poprowadzić spotkanie.

Kiedy ktoś wchodzi do twojego biura, żeby zamienić słowo, wstań od biurka i przeprowadź z nim rozmowę na korytarzu bądź w sali konferencyjnej. Będziesz miał wtedy pewność, że od razu przejdziecie do rzeczy i nie będziecie marnować cennego czasu. Trzymaj się sztywno tych zasad, a przekonasz się, że jakość twojej pracy będzie większa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas