Języki obce – których warto się uczyć?

Języki obce – których warto się uczyć?

Jeśli szukasz sposobu na efektywne wykorzystanie wolnego czasu, koniecznie zacznij kurs języka online. Nie tylko będziesz w stanie porozumieć się w podróży, ale także zwiększysz swoje szanse na rynku pracy. Dziś znajomość języków to podstawa. Sam angielski, nawet perfekcyjny, często już nie wystarcza, a pracodawcy oczekują posługiwania się innymi, często mniej popularnymi językami. Czy warto uczyć się egzotycznego języka? Czy może lepiej postawić na naukę mowy naszych sąsiadów? Poznaj wskazówki.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Podstawa podstaw, czyli język angielski

Znajomość języka angielskiego to w dzisiejszych czasach standard i wielu pracodawców traktuje tę umiejętność jako coś oczywistego, co powinno cechować każdego kandydata. Bardzo często służy bowiem do komunikacji biznesowej o charakterze międzynarodowym. Jeśli więc nie czujesz się pewnie w posługiwaniu się angielskimi słówkami lub chcesz doszlifować swoje umiejętności do perfekcji, koniecznie skorzystaj z oferty szkół językowych lub poszukaj kursów online.

Chcesz się wyróżnić? Postaw na chiński albo języki skandynawskie

Język chiński

Jak już wcześniej zostało wspomniane, angielski już nie wystarcza. Coraz więcej pracodawców oczekuje od kandydatów znajomości drugiego języka obcego. Większość poszukujących pracy decyduje się więc na naukę niemieckiego czy francuskiego. Oczywiście to dobry pomysł, ale jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, już dziś rozpocznij naukę chińskiego. 

Chińska gospodarka rośnie w dynamicznym tempie, a wielu pracodawców ceni znajomość właśnie tego języka. Zanim rozpoczniesz naukę, pamiętaj, że wymaga to sporej cierpliwości, więc nie zrażaj się już na początku. Wysiłek z pewnością się opłaci, a taka umiejętność otworzy przed Tobą wiele możliwości biznesowych. 

Języki skandynawskie

Choć uznawane są za niszowe, to okazuje się, że języki z północnej części Europy są również pożądane przez pracodawców na krajowym rynku. Wiele firm ze Skandynawii otwiera bowiem w Polsce swoje oddziały i chętnie zawiera współpracę z polskimi przedsiębiorcami. 

Warto wykorzystać więc szansę na naukę, bo niewiele jest osób potrafiących porozumieć się po norwesku czy szwedzku. Być może wynika to z przeświadczenia, że Szwedzi czy Norwedzy biegle posługują się angielskim, więc kandydaci nie widzą sensu w uczeniu się ich rodzimego języka. Tymczasem to błąd. Jeśli chcesz się zrobić wrażenie i karierę w międzynarodowej firmie, czym prędzej zapisz się na kurs jednego z języków skandynawskich.  

Sprawdź, jak wypromować firmę na lokalnym rynku >>>

Języki z „egzotycznym” alfabetem

Chodzi tu o języki z innym alfabetem niż łaciński, np. hebrajski, arabski czy japoński. Dlaczego akurat takie? Odpowiedź jest prosta, języki te są trudne i rzadko wybierane do nauki. Jeśli będziesz w stanie posługiwać się niepopularnym językiem obcym, to zwiększysz swoje szanse na tle konkurencji. Na rynku jest niewielu specjalistów biegle posługujących się, np. japońskim, a firm z Japonii jest w naszym kraju sporo.

Zawsze potrzebne, czyli języki sąsiadów

Ze względu na położenie geograficzne naszego kraju zestawienie zamykają języki bliskie Polsce, czyli niemiecki i rosyjski. Warto podkreślić, że ważne jest tu nie tylko bliskie położenie, ale także to, że Niemcy to kraj, który jest jednym najbardziej rozwiniętych gospodarczo w całej Europie, a nawet na świecie. Ponadto umiejętność komunikowania się w języku niemieckim przyda się także na innych rynkach, np. austriackim czy szwajcarskim. Rosja to bez względu na okoliczności ważne miejsce na mapie biznesowej, dlatego znajomość rosyjskiego może się opłacić.

Pamiętaj, że nauka języków obcych nie musi być trudna. Dziś możesz wykorzystać w tym celu wiele różnych ciekawych opcji: od kursów, przez lekcje online, po aplikacje do nauki. Umiejętność porozumiewania się w obcej mowie, to nie tylko świetny wpis do CV i ważny atut na rozmowie kwalifikacyjnej, ale również szansa na rozwój i poznanie innych ludzi oraz kultur. Nie zastanawiaj się dłużej i już teraz zacznij uczyć się nowego języka. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas