Jak znaleźć dobrego księgowego?

Jak znaleźć dobrego księgowego?

Do prawidłowego działania każdego przedsiębiorstwa niezbędne jest prowadzenie księgowości. Masz firmę lub dopiero myślisz o prowadzeniu biznesu? Sprawdź porady, jak znaleźć idealnego księgowego. Przeczytaj, na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego biura rachunkowego. Poznaj rzetelne wskazówki i powierz swoje sprawy wyłącznie odpowiedzialnym specjalistom.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Jesteś przedsiębiorcą czy zakładasz firmę?

Jeśli dopiero chcesz wystartować z własnym biznesem, szukaj biur rachunkowych, które specjalizują się w udzielaniu porad z zakresu zakładania i rejestracji działalności gospodarczej. Doświadczeni księgowi podpowiedzą, jak napisać biznesplan, pozyskać dotacje unijne czy kredyty. Gdy prowadzisz firmę, wybierz księgowego, który zapewnia doradztwo z zakresu prowadzenia działalności i oferuje obsługę kadr i płac, w tym sporządzanie umów, rozliczanie czasu pracy itp.

Jak duża jest firma?

Jeśli prowadzisz małą firmę, szukaj biur rachunkowych, które prowadzą uproszczoną księgowość. Gdy twoje przychody netto ze sprzedaży produktów lub usług przekraczają 2 000 000, jesteś zobowiązany do prowadzenia pełnej księgowości. Wówczas zwróć uwagę, czy wybrany księgowy oferuje taki rodzaj usług księgowych. Pełna księgowość umożliwia nie tylko obliczenie podatku, ale także szczegółową analizę finansową firm, co ma szczególny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa w przyszłości.

Księgowość online czy tradycyjnie?

Wybierając dobrą księgową, zastanów się, jaka forma współpracy odpowiada twoim potrzebom. Jeśli chcesz mieć bieżący wgląd do dokumentów, istotna powinna być lokalizacja biura rachunkowego. Wówczas koniecznie szukaj firm, które znajdują się w okolicy. Gdy odległość nie gra roli i wolisz przesyłać skany dokumentów, możesz bez przeszkód skorzystać z usług odległych od miejsca pracy czy zamieszkania.

Czy biuro rachunkowe ma ubezpieczenie OC?

Warto pamiętać, że obowiązkowym ubezpieczenie OC są objęte wyłącznie biura rachunkowe, które prowadzą pełną księgowość. Jeśli chcesz mieć pewność, że w przypadków ewentualnych błędów nie poniesiesz konsekwencji, zapytaj, czy biuro posiada też dodatkowe ubezpieczenie od innych czynności.

Czy księgowy ma doświadczenie?

Wybierając dobrego księgowego, weź pod uwagę doświadczenie. Upewnij się, że wybrany specjalista na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę i bierze udział w szkoleniach i kursach księgowych. Równie ważne są zdobyte certyfikaty. Zadbaj o to, by twoimi sprawami zajął się ktoś zaufany i z odpowiedzą wiedzą.

Czy współpracuje z innymi specjalistami?

Wybierając dobre biuro rachunkowe, warto zapytać, czy współpracuje z innymi specjalistami z dziedziny rachunkowości. Wiele profesjonalnych księgowych prowadzi współpracę z doradcami podatkowymi i biegłymi rewidentami.


Chcesz zwiększyć ruch na stronie? Zbudować zaufanie klientów? Doradzimy Ci, jak to zrobić. Sprawdź>>


Księgowy czy większe biuro rachunkowe?

Gdy szukasz usług księgowych niezbędnych do prowadzenia firmy, zwróć uwagę na podejście do klienta. Jeśli zależy ci na kompleksowych usługach i szerokiej ofercie, szukaj większych biur rachunkowych. W takim przypadku upewnij się, czy biuro zagwarantuje ci pomoc wyznaczonej osoby, która zajmie się twoimi sprawami. Jeśli wolisz indywidualny kontakt z księgowym i nie zależy ci na kompleksowym pakiecie usług, możesz wybrać mniejsze biuro.

Jakie są dodatkowe usługi?

Szukając dobrych usług księgowych, warto zwrócić uwagę na dodatki, które zwiększają komfort obsługi. Zanim wybierzesz biuro rachunkowe, sprawdź, czy np. zapewnia obsługę dokumentów online lub reprezentuje klienta w urzędach i sądach. Na wygodę obsługi wpływ mają również elastyczne godziny pracy – czy możesz zgłosić się w nagłych przypadkach po poradę poza godzinami pracy, czy księgowy może przygotować dokumenty w innym języku lub czy zapewnia wcześniejszą wycenę usług.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas