Jak wypromować nowy produkt?

Jak wypromować nowy produkt?

Wprowadzenie nowego produktu na rynek to nie lada wyzwanie. To proces, który wymaga przygotowania i odpowiedniej wiedzy w zakresie marketingu. Przeczytaj o metodach, które pozwolą zaistnieć nowemu produktowi na rynku. Sprawdź, od jakich działań rozpocząć i jak odpowiednio przeszkolić zespół, aby osiągać sukcesy w promowaniu nowej marki. Dowiedz się, jak rozpocząć kampanię, która będzie sukcesem.

Strony www Strony www

Od czego zacząć promowanie produktu?

Najpierw należy dokonać dokładnej analizy rynku. Wprowadzenie nowego produktu na rynek wiąże się z odpowiednim przygotowaniem. Sprawdzenie potencjału biznesowego produktu to podstawa – sprawdź, jak wyglądają poszczególne etapy wdrożenia nowego produktu.

Uzyskaj wirtualny obraz swojego klienta. Poznaj grupę docelową, która może być zainteresowana nowym produktem. To jest bardzo ważne. Badania tego rodzaju pozwolą ci przedsięwziąć najskuteczniejsze działania marketingowe.

Jak odpowiednio przeszkolić zespół?

Do działań należy zaangażować cały zespół. Trzeba go odpowiednio przeszkolić. Wprowadzenie nowego produktu to duża zmiana. Zespół powinien nabyć wiedzę związaną z nowym produktem. Dlatego też przydatne mogą okazać się szkolenia – najlepiej stworzyć cały cykl. Tak, aby ugruntować zdobytą wiedzę i mieć pewność, że wszyscy znają produkt – jego mocne oraz słabe strony – bardzo dokładnie.


Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 


Korzystanie z wiedzy oraz doświadczenia innych osób przyniesie wymierne korzyści. To, co pomoże osiągnąć wysokie wyniki sprzedaży to:

  • zaplanowany do najmniejszego szczegółu proces działania;
  • strategia stworzona na potrzeby danego produktu;
  • świetna organizacja.

Wiedza innych musi stać się odniesieniem do tworzenia samodzielnie wymyślonych sytuacji marketingowych – bazą, na której zbuduje się nowe pomysły i wdroży w życie nowe rozwiązania.

Jakimi kanałami promować produkt?

Należy sobie uświadomić, że produkt nie jest znany na rynku. Co za tym idzie potencjał wyszukiwania go w internecie, będzie mocno ograniczony. Zatem jakich narzędzi marketingu internetowego użyć, aby zwrócić uwagę potencjalnego klienta na nowy produkt?

Można wykorzystać do tego sieć reklamową Google i dwa rodzaje kampanii: kontekstową oraz behawioralną.  W sytuacji kampanii kontekstowej strona internetowa powiązana jest z branżą, której dotyczy produkt. Kampania behawioralna zaś trafia do naszego docelowego klienta – wyświetla się grupie osób o konkretnych cechach i zainteresowaniach.

Świetnym kanałem dotarcia do potencjalnego klienta są także media społecznościowe. Nieocenionymi narzędziami są facebook oraz instagram. Pamiętaj, że aby działania odniosły pożądany skutek, muszą być przede wszystkim prowadzone systematycznie. Świetnym pomysłem jest założenie funpage’a.

Sprawdzonym kanałem komunikacji jest także YouTube. Tutaj też istnieje możliwość targetowania reklam. Produkcja filmu może być kosztowna, ale pamiętaj, że portal ten ma ogromny zasięg.

Marketing treści to kolejny sposób na udaną kampanię. Artykuły powinny zawierać przydatne informacje, które zaciekawią czytelnika. Warto skorzystać z usług sprawdzonych firm zajmujących się content marketingiem.

Można wykorzystać również mniej oczywiste formy takie jak ambient marketing, który stawia na kreatywność oraz wytwarzanie interakcji – sprawdź, czym charakteryzuje się ambient marketing.

Dobór działań i ich sukces zależy od nas. Promowanie nowego produktu to duże wyzwanie i olbrzymia przygoda. Warto podejść do tego rozważnie i z głową. Najpierw należy zdobyć wiedzę, a potem wdrożyć działania.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas