Jaką torbę na laptopa wybrać?

Jaką torbę na laptopa wybrać?

Laptop to sprzęt, który w czasie transportu, narażony jest na uszkodzenia. Jeśli pracujesz nie tylko w biurze, ale także zdalnie, koniecznie musisz zaopatrzyć się w dobrą torbę na laptop. Pokrowiec na sprzęt przyda się również w czasie służbowych podróży. Poznaj wskazówki, jak wybrać idealną torbę na laptopa. Sprawdź, co lepiej wybrać – elegancką torbę czy sportowy plecak.

Na co zwrócić uwagę?

Rozmiar

Wybierz odpowiedni rozmiar w zależności od wielkości laptopa. W zbyt dużej torbie laptop będzie się przesuwał, więc nie będzie właściwie zabezpieczony. Z kolei upychanie sprzętu do zbyt małego pokrowca może skończyć się uszkodzeniem.

Waga

Wybór zależy od twoich preferencji. Jeśli często poruszasz się z laptopem i zależy ci na lekkości, postaw na torby z małą ilością przegródek wykonane z takich materiałów jak nylon czy poliester. Torby skórzane będą cięższe. Wyposażenie torby w liczne przegródki i komory jest wygodne i pozwala na schowanie wielu rzeczy, jednak wiąże się również z większym obciążeniem.

Design

Są osoby, dla których bardziej niż funkcjonalność liczy się wygląd. Jak wskazują fachowcy od konsultingu, wielu pracowników biznesowych poszukuje eleganckich rozwiązań. Jeśli zależy ci na designie, w sklepach znajdziesz szeroki wybór toreb na laptop – od klasycznych skórzanych, po bardziej wyrafinowane wykonane z trwałych materiałów.

Komory, kieszenie

Jeśli jednak zależy ci przede wszystkim na funkcjonalności i na tym, by zmieścić w torbie oprócz sprzętu także dokumenty i inne przybory, szukaj toreb wyposażonych w więcej niż jedną komorę. Dodatkowe kieszenie są praktyczne, bo wszystko możesz uporządkować i w razie potrzeby szybko znaleźć.

Materiał i jakość wykonania

Jakość wykonania oraz materiał są bardzo ważne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Mocny materiał zabezpieczy przed wstrząsami, a wodoodporny uchroni przed przemoczeniem. Zwróć uwagę na jakość taśm i rzep, które utrzymują laptop, by pozostał na miejscu. W modelach wysokiej jakości znajdziesz specjalną warstwę pianki, która chroni przed wstrząsami. Bardzo ważny jest usztywniony tył.

Dodatkowe elementy

Kupując torbę na laptopa, weź pod uwagę także dodatkowe elementy. Istotna jest jakość wykonania paska na ramię oraz łączeń, które pozwalają przymocować go do torby. Pasek powinien być solidny i wyposażony w gumową nakładkę zapobiegającą przesuwaniu. Metalowe sprzączki muszą być mocne, by wytrzymać nawet duże obciążenie. Wygodnym elementem w torbie jest możliwość wyprowadzenia kabli.


Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>


Torba czy plecak na laptop?

Wiele osób nie może przekonać się torby i wybiera plecak. Torba na laptop sprawdzi się przede wszystkim u osób, które cenią elegancki wygląd. Torba jest właściwie uniwersalna, pasuje zarówno do luźnej stylizacji, jak i szykownego garnituru. Torba na laptop jest chętnie wybierana przez kobiety.

Torba nie zda jednak egzaminu, jeśli jeździsz do pracy komunikacją miejską lub chodzisz pieszo, a masz ciężki sprzęt i musisz go codziennie nosić na ramieniu. To także mało wygodne rozwiązanie, jeśli oprócz laptopa musisz spakować więcej rzeczy.

Plecak na laptopa to zdecydowanie bardziej praktyczne i komfortowe rozwiązanie. Do plecaka zmieścić zarówno laptop, jak i dokumenty i inne akcesoria. To strzał w dziesiątkę dla osób, które dojeżdżają do pracy rowerem lub po prostu chcą mieć wolne ręce.

Alternatywą dla plecaka i torby na laptop jest etui, które jest jednak najmniej wygodne, ponieważ nie gwarantuje dobrego zabezpieczenia i nie ma paska na ramię, więc sprzęt trzeba trzymać w dłoni. 

Sprawdź, jak chronić laptop w czasie podróży.

Podziel się