Jakie biurko do biura wybrać?

Jakie biurko do biura wybrać?

Ergonomia w organizacji biura jest bardzo ważna. Nieodpowiednio dobrane meble są nie tylko niewygodne, ale także są zagrożeniem dla zdrowia pracowników i z pewnością nie wpływają korzystnie na wydajność pracy. Nieprawidłowa postawa sprawia, że osoby pracujące skarżą się na bóle pleców. Jaki więc model biurowego biurka wybrać, by spełnić oczekiwania jego użytkowników?

Sklepy internetowe Sklepy internetowe

Jakie wymiary powinno mieć biurko biurowe?

Wymiary biurka powinny pozwolić na to, by osoba pracująca nie musiała przyjmować wymuszonej postawy. Blat powinien umożliwiać ustawienie właściwej pozycji, tak by z biurka mogły korzystać zarówno osoby niskie, jak i wysokie. Zakres regulacji stołu roboczego powinien wynosić 20 cm, czyli od 64 do 84 cm od podłogi.

Z czego powinno być wykonane biurko do biura?

Biurko do biura składa się z dwóch elementów – blatu oraz konstrukcji. Materiał, z którego wykonany jest blat, powinien być odporny na czynniki zewnętrzne. Najczęściej blaty wykonuje się z płyt MDF lub płyt wiórowych.

Ochronę blatu stanowi okleina, która ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o trwałość biurka. Najlepsze są okleiny syntetyczne. Często w tym celu stosuje się melaninę, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Warstwa może stosunkowo szybko się ścierać, szczególnie na krawędziach, co nie jest komfortowe w użytkowaniu. Specjaliści zalecają zakup biurek biurowych zabezpieczonych laminatem, którego grubość jest większa.

Alternatywą są okleiny naturalne wykonane z drewna, które gwarantują ciekawy wygląd. Charakterystyczna faktura i kolorystyka sprawiają, że takie meble biurowe są estetyczne i eleganckie, jednak nie dość że są droższe, to jeszcze mniej odporne na uszkodzenia.  

Jeśli chodzi o konstrukcję, metalowa podstawa jest zdecydowanie bardziej odporna. Uławia przesuwanie mebla, a także chroni przed uszkodzeniem. Osoba korzystająca z biurka może z łatwością samodzielnie regulować sobie wysokość blatu. Atutem jest również łatwość i szybkość montażu. Złożone biurko nie zajmuje dużo przestrzeni, więc sprawdzi się w małych biurach. Biurka z metalową konstrukcją są droższe, jednak mają zdecydowanie więcej plusów niż takie wykonane w całości z płyt meblowych.


Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>


Jaki kolor biurka do biura wybrać?

W przypadku kolorystyki i designu warto kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale także praktycznymi. Specjaliści zalecają, by blat biurowego biurka był jasny, by nie tworzyć kontrastu. Ciemna powierzchnia nie współgra z bielą dokumentów. Warto dopasować kolor do stylu biura, jednak trzeba wziąć pod uwagę inne kwestie. Jeśli firma się rozwija, warto postawić na biurka w klasycznym kolorze i wyglądzie. W przyszłości będzie łatwiej dokupić kolejne meble dla nowo zatrudnionych pracowników.

Przeczytaj, jak wybrać fotel biurowy?

Jaki model biurka biurowego wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem są biurka, które umożliwiają szybkie i łatwe dostosowanie do aktualnych potrzeb użytkownika. Taką możliwość dają biurka z metalowym stelażem. Nowoczesne firmy zapewniają swoim pracownikom biurka wyposażone w panel sterujący umożliwiający elektryczną regulacje wysokości blatu. Pozwala to na dowolne ustawienie w zależności od potrzeb za pomocą jednego kliknięcia.

W mniejszych firmach zamiast klasycznych biurek specjaliści zalecają wybór biurek narożnych biurowych. Takie rozwiązanie pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni i zmieszczenie wszystkich potrzebnych rzeczy w jednym miejscu. Nie niewielkim metrażu sprawdzą się też biurka z nadstawką.

Ciągła praca przy biurku wymusza pozycję siedzącą, co powoduje dyskomfort i ból. Co więc poradzić? Najlepiej wstać od biurka i się poruszać, jednak jak to zrobić? Dziś coraz powszechniejszym trendem staje się wyposażanie firm w biurka stojąco-siedzące. Biurko, które umożliwia pracę na stojąco chwali sobie coraz więcej pracowników. W pozycji stojącej kręgosłup odpoczywa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas