Zakładanie sklepu internetowego

Zakładanie sklepu internetowego

Chcemy prowadzić działalność gospodarczą na własną rękę, być niezależnym w podejmowaniu ważnych decyzji i samodzielnie o sobie decydować. Nie chcemy mieć bezpośredniego kontaktu z klientem. Wiadomo, nie każdy jest stworzony do bezpośredniego i ścisłego kontaktu z potencjalnym zleceniodawcą. Warto w takim wypadku znaleźć optymalne rozwiązanie. Sklep internetowy może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Założenie sklepu internetowego

Jeżeli zdecydujesz się na założenie sklepu internetowego, większość kontaktów z klientem ograniczy się do rozmów telefonicznych i wiadomości e-mail. Dodatkowo możesz pracować z domu. Zanim jednak podejmiesz ostateczne decyzje, trzeba zapoznać się z procedurami zakładania sklepu internetowego. Oprócz oczywistych rzeczy, takich jak wygląd sklepu czy linki, które będą do niego kierować, potrzebne będą inne niezbędne rzeczy.

Musisz zastanowić się, co będziesz sprzedawać, do jakiego klienta będziesz kierował swoje produkty. To są najważniejsze decyzje. Wybranie konkretnego klienta ułatwi podjęcie dalszych kroków, czyli wyboru grafiki sklepu (jeżeli nasze produkty kierujemy do młodzieży, to w grafice powinny znaleźć się najpopularniejsze grafiki czy kolorystyka). 

O czym pomyśleć?

Jeżeli chcesz poszerzyć grono odbiorców, wypośrodkuj wygląd sklepu. Powinien spodobać się on zarówno starszemu odbiorcy, jak i młodszej osobie. Kwestie, które powinniśmy gruntownie przemyśleć jeszcze przed założeniem własnego sklepu internetowego, oprócz tego, czy będziemy go prowadzić samodzielnie czy z pomocą, co i jak będziemy sprzedawać, a nawet, jakie ceny będą obowiązywać to:

  • pomysł na własny sklep (najlepiej jak będzie oryginalny albo chociaż konkurencyjny w stosunku do innych sklepów, nie ściągajmy wszystkich pomysłów od innych, kreatywność się opłaci); 

  • dostawcy dla naszego sklepu internetowego (dostawcę produktów, które będziemy sprzedawać); 

  • działalność gospodarcza i jej kwestie prawne związane z prowadzeniem sklepu internetowego.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz>>

Ważne, jeżeli nie najważniejsze są technologie: oprogramowanie sklepu internetowego, hosting, domena (nazwa, najlepiej jak będzie się odnosiła do działalności firmy), uproszczony biznesplan (jeśli mamy nadzieję skorzystać z dofinansowania do działalności np. z gminy czy UE). Wiemy już, co będziemy sprzedawać w naszym sklepie internetowym, mamy wybranych konkretnych dostawców to teraz pora zmierzyć się z ważnym elementem – założyć działalność gospodarczą. Przy okazji należy pomyśleć o skutecznym marketingu, który pomoże promować działalność. 

Założenie działalności gospodarczej

Aby móc w pełni zgodnie z polskim prawem sprzedawać produkty za pośrednictwem sklepu internetowego należy zarejestrować działalność gospodarczą, mieć NIP oraz REGON, konto firmowe, siedzibę. Mamy już działalność, pora założyć sklep internetowy. 

Elementy niezbędne do założenia sklepu: oprogramowanie sklepu internetowego (może być darmowe), hosting dla sklepu, domena. Najtrudniejszym elementem jest wybór oprogramowania, na którym założymy sklep. Mamy kilka możliwości: zakup gotowego oprogramowania np. “Wszystko w pakiecie” wraz z utrzymaniem. Darmowe oprogramowanie takiego sklepu. Zakup oprogramowania bez utrzymywania sklepu i kupno indywidualnego oprogramowania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas