Święta w firmie – o co warto zadbać przed Bożym Narodzeniem?

Święta w firmie – o co warto zadbać przed Bożym Narodzeniem?

Boże Narodzenie to czas, na który czekamy cały rok. Pachnąca choinka, aromatyczne pierniki, prezenty, czas spędzony wspólnie z rodziną – nie możesz się już doczekać, aż poczujesz świąteczną atmosferę? Przenieś ją do swojej firmy! Przeczytaj, co zrobić, by grudzień był wolny od stresu i niespodzianek. Dowiedz się, o co warto zadbać przed Bożym Narodzeniem, by zapewnić sobie spokojną głowę przed urlopem.

Wysłanie życzeń do klientów

Wysłanie życzeń świątecznych klientów to praktyka, o której nie powinieneś zapominać. W zależności od tego, jak się z nimi komunikujesz, możesz wysłać je w formie kartek świątecznych, e-maila lub newslettera. Co w nich napisać? Pamiętaj, że jest to korespondencja biznesowa – podziękuj klientom i partnerom biznesowym za zaufanie i napisz, że doceniasz waszą współpracę. Jeśli regularnie się z kimś kontaktujesz, możesz postawić na bardziej naturalne, spersonalizowane życzenia. Nie zapomnij również o swoich pracownikach - na pewno ucieszy ich ciepłe słowo od przełożonego.

Upominki dla pracowników

Drobny upominek świąteczny lub gwiazdkowy bonus w postaci dodatkowej gotówki to miłe podziękowania dla osób, z którymi pracujesz na co dzień. Dobrym pomysłem na prezent jest kosz bożonarodzeniowy – to uniwersalny i niezobowiązujący upominek. W takich koszach możemy znaleźć słodycze, dobrej jakośi kawę i herbatę, bakalie i orzechy, dobre alkohole, filiżanki, kubki czy ozdoby świąteczne z firmowym logo. Całość pakowana jest w dekoracyjne opakowania – kosze lub pudełka – uzupełniane wstążkami i innymi elementami ozdobnymi.

Spotkania świąteczne w firmie

Dla pracowników możesz również zorganizować firmową wigilię. Aby przebiegła ona w przyjemnej atmosferze, wcześniej zapytaj się pracowników, jak chcieliby spędzić ten dzień. Podczas imprezy możesz wręczyć świąteczne prezenty, zachęcić do udziału w zbiórce charytatywnej czy po prostu znaleźć czas na rozmowę – nie tylko o firmowych obowiązkach. Pamiętaj również o wybraniu odpowiedniego terminu – spotkanie tuż przed Bożym Narodzeniem dla wielu może być sporym wyzwaniem.

Aktualizacja strony internetowej

W związku ze Świętami zmieniają się godziny otwarcia twojego sklepu? Upewnij się, że zaktualizowałeś te informacje na firmowej stronie internetowej. Stronę WWW warto również urozmaicić odpowiednią grafiką, wyskakującym okienkiem z życzeniami dla klientów czy też drobnymi ozdobnikami, które nawiążą do zbliżającej się Gwiazdki. Będzie to znak, że twoja firma zwraca uwagę i pamięta o swoich klientach w każdej sytuacji. Pamiętaj – diabeł tkwi w szczegółach.


Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 


Porządki w sprawach firmowych

Chyba nie chcesz spędzić pierwszego dnia po powrocie ze świątecznego urlopu na gorączkowym nadrabianiu zaległości? Aby tego uniknąć, przed pójściem na urlop odpisz na zaległe maile, sprawdź, czy masz przygotowane wszystkie dokumenty dla księgowej, powysyłaj zaległe faktury i zapłać rachunki za lokal. Pamiętaj również o zaplanowaniu postów w social media. Możesz również zorganizować konkurs świąteczny – to będzie świetna akcja promocyjna. Jeśli wiesz, że po Świętach będziesz miał do wykonania ważne zadanie, zapisz je na kartce. Wtedy na pewno o nim nie zapomnisz.

Podziel się