Źródła dofinansowania działalności gospodarczej

Źródła dofinansowania działalności gospodarczej

Zakładając firmę, przede wszystkim należy myśleć o kapitale. Istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym możesz zdobyć fundusze na własny biznes. Warto jest korzystać z każdej dostępnej pomocy. Zewnętrzne wsparcie pomoże rozwinąć twoją działalność gospodarczą. Przeczytaj, z jakich źródeł możesz pozyskać pieniądze.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Dotacje

Istnieją różne formy dotacji – żeby je dostać musisz spełnić pewne kryteria. Dotacje z urzędu pracy przeznaczone są dla osób bezrobotnych. Fundusze mają na celu pomóc osobom nieposiadającym pracy wejść na rynek – przeczytaj, jak uzyskać dotacje z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Jeżeli jesteś mieszkańcem wsi i chcesz założyć działalność gospodarczą, warto zapoznać się z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dotacje z PFRON to kolejny rodzaj funduszy, które pomogą w założeniu firmy. Środki te mają wesprzeć osoby niepełnosprawne, które zarejestrowane są w urzędzie pracy jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu.

Pomoc otrzymać można również z funduszy unijnych – oferują one szeroki wachlarz wsparcia. Dostępnych jest wiele programów dla ludzi o różnym wieku i miejscu zamieszkania. Warto zapoznać się z możliwościami, które daje nam Unia Europejska. Kiedy chcesz założyć firmę, szans na dodatkowe pieniądze jest wiele.

źródła dofinansowania

Pożyczki i kredyty

Pomoc oferują także banki. Istnieje wiele pożyczek, które pomogą twojej firmie złapać wiatr w żagle. Kredyt to okazja na sfinansowanie inwestycji oraz utrzymanie płynności finansowej. Wsparcie z banku wiąże się z wieloma formalnościami. Przy wyborze kredytu musisz wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę. Przeczytaj, jaki kredyt wybrać dla firmy.


Zbudujemy Ci stronę, która sprzedaje. Sprawdź jak.>> 


Leasing

 W leasing dla firm można wziąć sprzęty, maszyny oraz samochody. Jest to umowa cywilnoprawna pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą. Polega ona na wynajmowaniu lub dzierżawieniu środków trwałych albo nieruchomości przez określony czas i za umówioną kwotę. Warto poznać różnice pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym i wybrać opcję dla swojej firmy.

Wsparcie od ośrodków innowacji i przedsiębiorczości

Wsparcie można otrzymać także od organizacji pozarządowych. Do głównych zadań Ośrodków innowacji i przedsiębiorczości należą  promowanie oraz inkubacja przedsiębiorczości. Na rynku jest ich wiele. Myśląc o własnej działalności gospodarczej, zapoznaj się z szeroką ofertą wsparcia. Przeczytaj o ośrodkach przedsiębiorczości, ośrodkach innowacji oraz pozabankowych instytucjach finansowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas